MPO Efekt - energie efektivně Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR
Efekt

Program efekt

Vázvy

Výzvy

Ekis
Energetické poradenství

Ekis

Publikace

Publikace

HLEDÁME NOVÁ EKIS PO CELÉ ČR

Program EFEKT 2020 nabízí mj. dotaci na provoz energetických konzultačních a informačních středisek, tzv. EKIS. Uvítáme nová EKIS zejména v Karlovarském, Královéhradeckém a Libereckém kraji.
uzávěrka podání žádosti o dotaci na rok 2021 je 30.9.2020

Prohlášení o zpracování osobních údajů ve státním programu na podporu úspor energie (GDPR)

Informace - osobní údaje (GDPR)

Internetová poradna i-EKIS / odpověď

6.4.09 / dotaz č. 13846
Dobrý den,
chceme zateplit rodinný dům minerální vatou. Sokl domu je pískovcový. Vloni jsme udělali kompletní velkovní izolace a po vyschnutí se sokl drolí ještě víc. Musíme nutně něco udělat, aby se nám úplně nerozpadl. Jak postupovat? Pokud by se něčím sokl naimpregnoval, lze ho potom nahodit omítkou, aniž by mohla časem odpadnout? Musí se sokl také zateplovat? Výška soklu je 1 m nad povrchem, pak začínají podlahy domu.
Můžete poradit i konkrétní značku materiálů, které můžeme použít?
Děkuji za radu.
Zateplení soklu pod podlahou není zcela nutné, podkud budou ošetřeny teplené mosty na styku konstrukce podlahy s obvodovým zdivem. Detail řešení je však možné navrhnout jen po prohlídce na místě, popř. po provedení sond do konstrukcí, aby se zjistila skutečná příčina závady. Opadávání pískovce se zateplením přímo nesouvisí. Nejprve je nutné stanovit princip odstranění závady a teprve pak hledat výrobce. Určitě nedoporučuji omítnout pískovocový sokl, když pískovec nemá doboru soudržnost, omítka bude opadávat. Navrhuji kontktovat ve vašem nejbližším okolí autorizovanou projektovou kancelář, která provede prohlídku na místě, sondy apod. a následně se navrhne řešení. Z vašeho dotazu není patrné, jestli má dům suterén, či je sokl jen podezdívkou 1. podlaží.
Pokud nenajdete vhodnou blízkou projektovou kancelář, můžete se obrátit na naše středisko SEAP Rokycany ( www.seap.cz).

*go121109*
Odpovídá:  Ing.,CSc. Vlastimi Brada* - tisk