MPO Efekt - energie efektivně Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR
Efekt

Program efekt

Vázvy

Výzvy

Ekis
Energetické poradenství

Ekis

Publikace

Publikace

HLEDÁME NOVÁ EKIS PO CELÉ ČR

Program EFEKT 2020 nabízí mj. dotaci na provoz energetických konzultačních a informačních středisek, tzv. EKIS. Uvítáme nová EKIS zejména v Karlovarském, Královéhradeckém a Libereckém kraji.
uzávěrka podání žádosti o dotaci na rok 2021 je 30.9.2020

Prohlášení o zpracování osobních údajů ve státním programu na podporu úspor energie (GDPR)

Informace - osobní údaje (GDPR)

Internetová poradna i-EKIS / odpověď

5.4.09 / dotaz č. 13849
Mám zájem o snížení nákladů na platby za energie/teplo, el, energie/ u RD. Kontaktoval jsem firmu ALTER-EKO sro , která mi nabídla vypracování studie za cca 5000,§ Kč. Můj dotaz zní: Je to solidní firma? Nebudou to vyhozené peníze ?
Děkuji.
Vážený pane,
na takovouto otázku se těžko odpovídá. O firmě ALTER-EKO sro jsem nic špatného neslyšel, ale nemám s nimi žádné osobní zkušenosti nebo kontakty. Oni se zaměřují hlavně na tepelná čerpadla a solární systémy, takže ta studie za 5000Kč bude asi zahrnovat možnost využití těchto zařízení. To by se za tu cenu pořídit dalo. Já osobně bych ale zkoumal i možnosti zateplení (zvláště pokud jde o starší dům); tam se dá dosáhnout asi největšího efektu a zpravidla se pak také lépe řeší přechod na jiné vytápění (třeba tepelným čerpadlem). Komplexně provedená studie s více variantami a hledáním ekonomicky optimální kombinace bývá dražší (viz např. (viz např. http://www.ekowatt.cz/cz/sluzby/energeticka-optimalizace-budov), to je spíše tak za 20tisíc než za 5tisíc.
Pokud byste chtěl posoudit co vlastně potřebujete pak byste musel přeformulovat dotaz tak aby z něj bylo zřejmé o jaký dům jde, čím se tam topí a jaká je spotřeba tepla nebo kolik za rok za energie zaplatíte. Pokud tedy chcete, tak napište nový dotaz a já se na to podívám. Můžete mi také zavolat na 603731139.

S pozdravem K.Murtinger

*go121109*
Odpovídá:  Mgr. Karel Murtinger* - tisk