MPO Efekt - energie efektivně Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR
Efekt

Program efekt

Vázvy

Výzvy

Ekis
Energetické poradenství

Ekis

Publikace

Publikace

HLEDÁME NOVÁ EKIS PO CELÉ ČR

Program EFEKT 2020 nabízí mj. dotaci na provoz energetických konzultačních a informačních středisek, tzv. EKIS. Uvítáme nová EKIS zejména v Karlovarském, Královéhradeckém a Libereckém kraji.
uzávěrka podání žádosti o dotaci na rok 2021 je 30.9.2020

Prohlášení o zpracování osobních údajů ve státním programu na podporu úspor energie (GDPR)

Informace - osobní údaje (GDPR)

Internetová poradna i-EKIS / odpověď

7.4.09 / dotaz č. 13901
Dobrý den,
bydlíme v rodinném domku řadového typu v Opavě (2 dospělí, 2 děti). V současnosti vytápíme dům plynovým kotl.m a vodu ohříváme elektrickým bojlerem. Jelikož nám plynový kotel dosluhuje, uvažujeme o alternativním způsobu vytápění a případně i ohřevu vody, konkrétně o solárních panelech - dům má vhodnou střechu na jih. Kromě obecných informací z webových stránek jsme nenašli nikoho, kdo by nám mohl konkrétně poradit - firmy zabývající se topením v Opavě o solárních panelech nic moc neví, nebo jsme jen nenašli ty správné. Mohli byste nám poradit, případně nás nakontaktovat na někoho, kdo by nám nějak konkrétně poradil, zda je to pro naši situaci vhodné, nebo zda by třeba nebylo výhodnější použít jiného způsobu vytápění, kdo by nám to v Opavě mohl nainstalovat, kolik by to stálo, a případně i poradil se získáním nějaké dotace?
Dobrý den vážený tazateli, kontakt na osvědčené a zkušené poradce a dodavatele Vám samozřejmě mouhu dát. V každém případě však zdroj tepla za slunečního záření je pouze alternativní a nikoliv 100%, takže jej musíte vždy doplnit vhodným a dostupným zdrojem, což může být jak elektřina nebo plyn, případně kotel na biomasu. Záleží na místních podmínkách, dostupnosti jednotlivých médií a také na celkovém stavu vašeho domu. Myslím tím jeho energetickou náročnost - čím lépe zateplený, tím méně musíte řešit tento doplňkový zdroj. Jinak řečeno pro nezateplený dům by asi bylo dotápění elektřinou neúnosné. A teď ty kontakty: přímo ve vašem regionu působí ing.Lumír Štencek, tel.776214684, e-mail: stencek@volny.cz, a co se týče dodavatelů, mohu doporučit ing.Miloslava Mužíka z Ostravy - Plesné, kontakt a reference na něj najdete na www.solarnitechnika.com Přehled o dotacích naleznete na webu www.mpo-efekt.cz v oddíle dotační programy. Dotace na výrobu energie ze slunce poskytuje především MŽP.


*go161109*