MPO Efekt - energie efektivně Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR
Efekt

Program efekt

Vázvy

Výzvy

Ekis
Energetické poradenství

Ekis

Publikace

Publikace

HLEDÁME NOVÁ EKIS PO CELÉ ČR

Program EFEKT 2020 nabízí mj. dotaci na provoz energetických konzultačních a informačních středisek, tzv. EKIS. Uvítáme nová EKIS zejména v Karlovarském, Královéhradeckém a Libereckém kraji.
uzávěrka podání žádosti o dotaci na rok 2021 je 30.9.2020

Prohlášení o zpracování osobních údajů ve státním programu na podporu úspor energie (GDPR)

Informace - osobní údaje (GDPR)

Internetová poradna i-EKIS / odpověď

7.4.09 / dotaz č. 13902
Dobrý den, jsme bytové družstvo s vlastní kotelnou na zemní plyn, kde máme umístěny cca 30 let staré kotle s účiností 69%. Vytápíme 6 objektů cca 11 500 m2. Chtěli bychom dosáhnout úspory vytápění instalací nových kotlů s vyšší účinností.
Existuje možnost dotace?
Děkuji
Dobrý den, váš dotaz je na konkrétní odpověď hodně obecný. Samozřejmě, že existují možné podpory na zlepšení vašeho stavu. Ale na konkrétní dotační program může mít vliv např.to, jaký nový zdroj zvažujete - zda-li zase plyn nebo i nějakýá obnovitelný zdroj? Zda-li jsou ty budovy zateplené, či ne, zda-li jsou cihlové nebo postaveny v nějaké z panelových soustav? Obecně pokud budete chtít pouze výměnu kotlů při zachování paliva plyn za plyn, tak se obávám, že takový program nenajdete. Při výměně plynu za alternativní zdroj je možné získat v konkrétních případech dotaci od MŽP.
Informace o některých dotačních programech naleznete ne webu www.mpo-efekt.cz.

*go161109*


Odpovídá:  Editor MPO - tisk