MPO Efekt - energie efektivně Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR
Efekt

Program efekt

Vázvy

Výzvy

Ekis
Energetické poradenství

Ekis

Publikace

Publikace

OMEZENÍ OSOBNÍCH KONZULTACÍ V PORADNÁCH EKIS

PORADNY EKIS MOHOU PŘERUŠIT POSKYTOVÁNÍ OSOBNÍCH KONZULTACÍ PO DOBU PANDEMIE.
Při zájmu o konzultaci nejdříve kontaktujte vybrané EKIS telefonicky či e-mailem a postupujte dále podle vzájemné dohody.

Prohlášení o zpracování osobních údajů ve státním programu na podporu úspor energie (GDPR)

Informace - osobní údaje (GDPR)

Internetová poradna i-EKIS / odpověď

26.4.09 / dotaz č. 14183
Dobrý den. Sháním informace o možnostech a cenách přechodu z topení na tuhá paliva na plynové, ale v místě není rozvod zemního plynu, tak že by se jednalo o venkovní zásobník na PB.
Vážený pane,
pokud chcete za zdroj energie použít PB, doporučil bych Vám kontakt na některého dodavatele, který by Vám v oblasti plyn dodával. Např. firma Český plyn, tam Vám sdělí podmínky na úložiště a případně i prováděcí firmy na rozvod a připojení. Ceny jsou v různých obdobích různé ( záleží také na množství), takže v lété koupíte levněji, než před zimou. Co se týče zásobníků, můžete si jej pronajmout nebo koupit. Počítejte i s náklady na pravidelné revize, pro pyln budete muset vyvložkovat komín ( pokud nemáte vícesloužkový např. Schiedel).
Jinak vytápění PB patří mezi nejdražší, a proto bych doporučil před instalací si provést zateplení, výměnu oken ( pokud jste to již neučinil) případěně přes léto ohřívat vodu solárními kolektory ( můžete nyní získat doataci od státu až 50. tis. Kč). Na stránkách www.tzb-info.cz najdete porovnání cen vytápění a spoustu zajímavých článků kolem vytápění, zkuste!
Ještě bych Vám navrhl k přemýšlení alternativu na automatický kotel na peletky, mám zkušenost od klientů, že je to dobré řešení, plně automatické, levnější než PB a má to perspektivu. Až bude zavedena "uhlíková daň" na fosilní paliva, tak cena za peletky bude velice zajímavá a výhodnější než uhlí.

S pozdravem Pikard

*go181209*
Odpovídá:  Ing. Jiří Pikard* - EKIS Cheb
Téma:  Plyn
tisk