MPO Efekt - energie efektivně Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR
Efekt

Program efekt

Vázvy

Výzvy

Ekis
Energetické poradenství

Ekis

Publikace

Publikace

OMEZENÍ OSOBNÍCH KONZULTACÍ V PORADNÁCH EKIS

PORADNY EKIS MOHOU PŘERUŠIT POSKYTOVÁNÍ OSOBNÍCH KONZULTACÍ PO DOBU PANDEMIE.
Při zájmu o konzultaci nejdříve kontaktujte vybrané EKIS telefonicky či e-mailem a postupujte dále podle vzájemné dohody.

Prohlášení o zpracování osobních údajů ve státním programu na podporu úspor energie (GDPR)

Informace - osobní údaje (GDPR)

Internetová poradna i-EKIS / odpověď

27.4.09 / dotaz č. 14206
Dobrý den,
dnes jsem se Vás ptala na Vašem poradenském dnu na náměstí na dotaz, kdo musí vypracovat projekt pro získání dotace a bylo mi odpověděno, že autorizovaný inženýr. Teď jsem se ale dívala na internetu SFŽP na aktuality a tam je:
"K vyplnění žádosti není třeba služeb poradců
K úspěšnému zažádání v programu Zelená úsporám nepotřebujte poradce pro vyplnění žádosti. Jsou to opravdu zbytečně vyhozené peníze. Žádost je jednoduchá, technické části přitom nevyplňujete vy, ale vás dodavatel, případně stavební inženýr, který vám vypracuje projekt."
Tzn. že stavební inženýr je tam pouze "případně".
Ptám se, protože za každé razítko se samozřejmě platí.
Zajímalo by mě, v jakém rozsahu musí být projektová dokumentace a kde je to napsáno, že zrovna v tomto rozsahu musí být.
Dále bych chtěla vědět, zda lze do nákladů zahrnout třeba i to zpracování projektu a energetický audit?
Dobrý den, děkujeme za zájem o naše poradenství.

Úroveň PD pro účely programu "Zelená úsporám" není jasně dána. Všeobecně se mluví o dokumentaci ke stavebnímu povolení, ale z této nelze posoudit např. pro program "B" - Podpora novostaveb v pasivním energetickém standardu, zda lze kýžených požadavků dosáhnout (chybí konstrukční detaily). SFŽP bude zřejmě v pozdější době úroveň dokumentace blíže specifikovat. Zřejmě bude vytvořena osnova, která blíže určí detailní zpracování.
Zpracování projektu ani energetický audit (nebo Průkaz energetické náročnosti budovy) nelze zahrnout do stavebních nákladů.

*go181209*