MPO Efekt - energie efektivně Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR
Efekt

Program efekt

Vázvy

Výzvy

Ekis
Energetické poradenství

Ekis

Publikace

Publikace

OMEZENÍ OSOBNÍCH KONZULTACÍ V PORADNÁCH EKIS

PORADNY EKIS MOHOU PŘERUŠIT POSKYTOVÁNÍ OSOBNÍCH KONZULTACÍ PO DOBU PANDEMIE.
Při zájmu o konzultaci nejdříve kontaktujte vybrané EKIS telefonicky či e-mailem a postupujte dále podle vzájemné dohody.

Prohlášení o zpracování osobních údajů ve státním programu na podporu úspor energie (GDPR)

Informace - osobní údaje (GDPR)

Internetová poradna i-EKIS / odpověď

24.4.09 / dotaz č. 14266
Dobrý den,
obracím se na Vás s prosbou ve věci dotačního programu MŽP "Zelená úsporám".
Necháváme si s manželem stavět RD a pokud to bude možné, chtěli bychom čerpat dotaci na zateplení. Máme od projektantky zpracovaný energetický štítek budovy, ale jsou v něm použity jiné jednotky, než které jsou použity v metodice MŽP. Dá se, prosím, z našeho energetického štítku vyčíst, jaká je u našeho RD "měrná roční potřeba tepla" v kWh/m2? Energetický štítek naleznete v příloze, hlavně s. 3-4.
Za info předem děkuji a jsem s pozdravem,
Dobrý den,
průkaz, který jste nám poslala v příloze je zpracovaný podle vyhlášky 291/2001 Sb, která již přes rok neplatí . Od 1.7.2007 platí nová vyhláška č. 148/2007 Sb. podle které se musí vypracovat Průkaz budovy jako podklad pro stavební řízení. To co je v příloze nejde použít ani pro program Zelená úsporám, ale ani jako podklad pro získání stavebního povolení. Navíc je to zpracované na freewarovém programu původně určenému pro běžné uživatele, nikoli pro profesionální výpočty. Doporučuji průkaz reklamovat a nechat zpracovat podle platné vyhlášky 148/2007 Sb.
Jan Truxa

*go181209*
Odpovídá:  Ing. Jan Truxa - tisk