MPO Efekt - energie efektivně Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR
Efekt

Program efekt

Vázvy

Výzvy

Ekis
Energetické poradenství

Ekis

Publikace

Publikace

OMEZENÍ OSOBNÍCH KONZULTACÍ V PORADNÁCH EKIS

PORADNY EKIS MOHOU PŘERUŠIT POSKYTOVÁNÍ OSOBNÍCH KONZULTACÍ PO DOBU PANDEMIE.
Při zájmu o konzultaci nejdříve kontaktujte vybrané EKIS telefonicky či e-mailem a postupujte dále podle vzájemné dohody.

Prohlášení o zpracování osobních údajů ve státním programu na podporu úspor energie (GDPR)

Informace - osobní údaje (GDPR)

Internetová poradna i-EKIS / odpověď

27.4.09 / dotaz č. 14276
Přeji hezký den
Chci vybudovat MVE.Je to v obci(do sítě NN).Musím udělat novou přípojku (400m kabelem).Při podání žádosti o připojení na ČEZ mi poprvé dali souhlas umístit závěs.kabel na stávající beton.sloupy a nyní se vyslovili proti.Jinak není žádná jiná možnost(kabel uložit do země nebo postavit zvlášť linku-jedná se o 13sloupů).
Mám trvat na původním souhlasu ČEZU?
Jedná se o lokalitu v Plzeňském kraji.
Děkuji za odpověď.
Dobrý den,
Neznám dopodrobna váš případ, asi to je spíš pro právníka, ale jestli tvrdíte, že máte první stanovisko kladné a souhlasné, a je to písemně a nejedná se o nějaké předběžné vyjádření, tak by se na tom dalo stavět. V dalším píšete, že "...nyní se vyslovili proti", tak nevím zda-li se jen "vyslovili" nebo to dali písemně a na základě čeho, když už jste je asi o nic nežádal, když jste měl původní stanovisko dostačující.
Ikdyž ČEZ není přímo organizací státní správy, ale je účastníkem řízení a měl by se na ní vztahovat správní řád a nemohou si svévolně vydávat různá stanoviska k jedné záležitosti. Opravdu mi nejsou známy bližší in formace o vašem případu, tak vám víc neporadím, spíš vás odkážu na nějakou advokátní kancelář.

S pozdravem

Vladimír Baginský

*go181109*
Odpovídá:  Ing. Vladimír Baginský* -
Téma:  Legislativa
tisk