MPO Efekt - energie efektivně Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR
Efekt

Program efekt

Vázvy

Výzvy

Ekis
Energetické poradenství

Ekis

Publikace

Publikace

Internetová poradna i-EKI / odpověď

2.9.09 / dotaz č. 16468
DOBRÝ DEN,
CHCI SE ZEPTAT,VEDU FITNESS NA MALÉM MĚSTĚ NEDALEKO TEMELÍNA,NEJVĚTŠÍ NÁKLAD
JE ELEKTŘINA /AKU KAMNA/,ABYCH V ZIMĚ
ASPON ZAVLAŽIL MÍSTNOST O cca 100m2
MUSÍ BÝT KAMNA ZAPNUTA NEPŘETRŽITĚ CELOU ZIMU.FITKO JE OTEVŘENO DENNĚ ALE AŽ V ODPOLEDNÍCH HODINÁCH OD 16 DO 20 HOD.
NEBYLO BY VÝHODNĚJŠÍ POUŽÍT PŘÍMOTOPY,KTERÉ BY SEPLY cca HODINU PŘED OTVÍRAČKOU A VYPLY SE PO cca DVOU HODINÁCH?JE MOŽNÉ VYPOČÍTAT MOŽNOU USPORU?NEPOSKYTUJE EON I NĚJAKÉ SPONZORSTVÍ PRO SPORTOVNÍ PROVOZOVNY?
MOŽNÁ REKLAMA NA BUDOVĚ.DĚKUJI ZA ODPOVĚDI.S POZDRAVEM
Dobrý den,
z Vašeho dotazu "> ABYCH V ZIMĚ ASPON ZAVLAŽIL MÍSTNOST O cca 100m2 MUSÍ BÝT KAMNA ZAPNUTA NEPŘETRŽITĚ CELOU ZIMU" soudím, že v prvé řadě asi nejsou optiomálně nadimenzovana či nejsou plně funkční instlalovaná akumulační kamna. Tento problém Vám na základě místního šetření pomůže odstranit buď projektant - specialista topenář, který na základě výpočtu tepelných ztrát zkontruluje volbu velikosti, počtu a rozmístění akumulačních kamen či nějaký elektrikář či revizní technik elektro, který Vám zase ověří plnou funkčnost instalovaných kamen.

Ohledně výhodnosti přímotopů × akumulčním kamnům by Vám opět na základě místního šetření měl odpovědět projektant. Zálaeží na mnoha faktorech, mj. na schopnosti akumulace tepla v místnosti atp. S případnou změnou z akumulace na přímotopy je nutno provést i změnu tarifu (z 8 hod. doby platnosti nízkého tarifu na 16 hod.), k čemuž budete potřebovat mj. i novou platnou revizní zprávu. Více informací lze nalézt např. zde: http://www.eon.cz/cs/customers/companies/customer_service/rate_modification/index.shtml

Ohledně možného sponzorství od energetické společnosti E.On se obraťte přímo na ní, na oddělení marketingu.

Zdraví Vás
M. Škopek

*go011209*
Odpovídá:  Ing. Ph.D. Martin Škopek* -
Téma:  Elektřina
tisk