MPO Efekt - energie efektivně Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR
Efekt

Program efekt

Vázvy

Výzvy

Ekis
Energetické poradenství

Ekis

Publikace

Publikace

Prohlášení o zpracování osobních údajů ve státním programu na podporu úspor energie (GDPR)

Informace - osobní údaje (GDPR)

Internetová poradna i-EKI / odpověď

21.8.08 / dotaz č. 1857
Dobry den, rad bych provedl zatepleni naseho dva roky stareho RD (provedena hruba stavba), ktery je postaven ze zdiva Porothem 44 P+D M10, zdeny normalni maltou. Uvazuji o systemu zatepleni od firmy Baumit Open (fasadni desky Baumit open plus 60). Prosim o doporuceni pripadne vyvraceni, pokud toto reseni neni vhodne, at uz z jakehokoliv duvodu. Mockrat dekuji za opdoved. S pozdravem, Zdenek Binder
Vážený pane,
nejsem si jist, zda stojí za to přidávat na stěnu už celkem slušně izolující pouhých 6cm PS. Navíc je pravděpodobné, že ke kondenzaci vlhkosti ve stěně bude docházet i v tomto "difuzně otevřeném systému". Pravdou je, že roční bilance zkondenzované vlhkosti bude příznivější - je to ale třeba spočítat (to by vám měla udělat firma, která bude zateplovat nebo nezávislý projektant). Desky PS Baumit Open jsou znatelně dražší než běžný fasádní PS. Možná by bylo lepší použít 15cm levnějšícho fasádního PS, který sice nebude tak propustný pro vodní páru, ale díky podstatně vyšší teplotě ve zdivu bude kondenzace a množství zkondenzované vlhkosti možná menší a snížení prostupu tepla bude mnohem vyšší (zhruba na polovinu hodnoty nezaizolovaného zdiva). Opět, je to třeba spočítat! Nevím ale, zda je taková tloušťka izolace ještě použitelná (kvůli přesahům střechy a pod).
Nechte si proto udělat nabídku a výpočet pro obě možnosti a porovnejte je.

Zkontrolováno:
Pokud se už rozhodnete zateplit domek z PTH 44 P+D, pak bych opravdu doporučoval
min tloušťku izolantu 100 mm EPS, ale vámi zvolený návrh také bude fungovat, ale vynaložená pracnost vzhledem k výslednému efektu bude vyšší.
"*ba280409"
Odpovídá:  Ing. Jan Truxa - tisk