MPO Efekt - energie efektivně Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR
Efekt

Program efekt

Vázvy

Výzvy

Ekis
Energetické poradenství

Ekis

Publikace

Publikace

HLEDÁME NOVÁ EKIS PO CELÉ ČR

Program EFEKT 2020 nabízí mj. dotaci na provoz energetických konzultačních a informačních středisek, tzv. EKIS. Uvítáme nová EKIS zejména v Karlovarském, Královéhradeckém a Libereckém kraji.
uzávěrka podání žádosti o dotaci na rok 2021 je 30.9.2020

Prohlášení o zpracování osobních údajů ve státním programu na podporu úspor energie (GDPR)

Informace - osobní údaje (GDPR)

Internetová poradna i-EKIS / odpověď

27.11.09 / dotaz č. 18641
Prosím o radu. Ohřev teplé vody pro 3 odběrná místa v bytě (umyvydlo, sprcha, dřez)je prováděn starým plynovým průtokovým ohřívačem PO35. Stálý problém je v regulaci teploty vody v závislosti na průtoku. Když seřídím ohřívač na sprchu, pak do dřezu teče buď velký proud vody a stříká, nebo když přiškrtím průtok pod dřezem, je voda zase moc horká. Neustálé seřizování velikostí plamenů také není optimální, většinou pak musíme z vany zamířit do kuchyně na nové nastavení. Mám v úmyslu pořídit moderní úspornější průtokový ohřívač, ale nejsem si jistý, že tím problém vyřeším. Pracuji ve výboru SVJ a vím, že tyto problémy nemám sám. Uvažoval jsem i o oddělením ohřevu pro dřez, ale je málo místa a malý el. průtokový ohřívač má na starý hliníkový rozvod příliš velký příkon. Budu Vám vděčný za každou dobrou radu. Děkuji.
Vážená pane, Váš problém je znám v zásadě všem uživatelům průtokových ohřívačů starší výroby a Vaše požadavky odpovídají požadavkům na stále vyšší uživatelský komfort.
Protože, jak jsem vyrozuměl, bydlíte v bytovém domě, nemohu vyloučit centrální vytápění a na prvním místě tedy lze uvést centrální přípravu a rozvod TV, což by Vaše problémy vyřešilo. V optimálním případě lze využít některý z vhodných dotačních titulů (definovat podmínky pro možnost využití jednotlivých dotačních titulů je mimo rozsah odpovědi)
Dalším řešením je nový - moderní plynový průtokový ohřívač. Současné průtokové ohřívače dokáží pracovat s dostatečně velkým výkonovým rozsahem, tak aby byly pokryty požadavky na různé výkony dle různých spotřeb.
Obdobnou službu Vám dá i akumulační plynový ohřívač. Obě dvě řešení jsou přibližně stejně investičně náročná, akumulační ohřívač bude mít o něco vyšší prostorové nároky.

S pozdravem

Golasovský
Zkontrolováno:
*Ba161209*
Odpovídá:  Ing. Lubomír Golasovský* - tisk