MPO Efekt - energie efektivně Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR
Efekt

Program efekt

Vázvy

Výzvy

Ekis
Energetické poradenství

Ekis

Publikace

Publikace

HLEDÁME NOVÁ EKIS PO CELÉ ČR

Program EFEKT 2020 nabízí mj. dotaci na provoz energetických konzultačních a informačních středisek, tzv. EKIS. Uvítáme nová EKIS zejména v Karlovarském, Královéhradeckém a Libereckém kraji.
uzávěrka podání žádosti o dotaci na rok 2021 je 30.9.2020

Prohlášení o zpracování osobních údajů ve státním programu na podporu úspor energie (GDPR)

Informace - osobní údaje (GDPR)

Internetová poradna i-EKIS / odpověď

9.2.10 / dotaz č. 19130
Dobrý den
poraďte nám prosím, jaký máme zvolit způsob ohřevu vody v koupelně.
Jaký typ kotle, na jaké palivo.
Děkuji
Vážený pane,
děkujeme za dotaz. Váš dotaz je natolik obecný, že na něj lze odpovědět jakkoliv. Takže se pokusím Vás upozornit pouze na některé souvislosti a pomoci Vám tak k rozhodování.
Základní otázkou je jakým způsobem zabezpečujete vytápění svého bydlení (z dotazu není ani jasno, jestli bydlíte v rodinném domě nebo bytovém domě, dokonce lze připustit, že jste majitelem bytového domu a chcete připravovat TV pro nájemníky). Případně, jestli Váš dotaz souvisí s rekonstrukcí bydlení a tedy i zásobování teplem a teplou vodou jako celek.
Jestli je v domě (blízkém okolí) k dispozici přípojka zemního plynu nebo CZT?
Jaká je spotřeba TV a jaký je její průběh. Docela zajímavý je údaj o "koupelně" - znamená to, že v kuchyni máte TV zabezpečené jiným způsobem?
Máte v koupelně dostatek místa pro zásobníkový ohřev a odtah spalin?
Preferujete spíše kvalitu a nižší provozní náklady spolu s delší životností nebo je pro Vás rozhodující nízká investice a ekonomiku provozu budete řešit minimalizací spotřeby?
Máte zájem využívat obnovitelné zdroje a tedy při vyšších investičních nákladech snížit Vámi produkovanou ekologickou zátěž s případnou dlouhou návratností? Máte v tomto případě zájem využít dotací z programu Zelená úsporám?
Jak vidíte otázek o zodpovězení je celá řada. Pro celkový přehled s informacemi o výhodách a nevýhodách nebo jejich omezeních jednotlivých druhů přípravy TV lze doporučit např. internetovoui adresu "hestia.energetika.cz/encyklopedie/7.htm"

S pozdravem

Golasovský

Odpovídá:  Ing. Lubomír Golasovský* - tisk