MPO Efekt - energie efektivně Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR
Efekt

Program efekt

Vázvy

Výzvy

Ekis
Energetické poradenství

Ekis

Publikace

Publikace

HLEDÁME NOVÁ EKIS PO CELÉ ČR

Program EFEKT 2020 nabízí mj. dotaci na provoz energetických konzultačních a informačních středisek, tzv. EKIS. Uvítáme nová EKIS zejména v Karlovarském, Královéhradeckém a Libereckém kraji.
uzávěrka podání žádosti o dotaci na rok 2021 je 30.9.2020

Prohlášení o zpracování osobních údajů ve státním programu na podporu úspor energie (GDPR)

Informace - osobní údaje (GDPR)

Internetová poradna i-EKIS / odpověď

12.7.10 / dotaz č. 20204
Dobrý den
zajímalo by mě, jakej přínos pro domácnost je to, že noční proud je zapínán několikrát za den ?
Je možné tuto ,,výhodu" zrušit nebo alespoň ovlivnit ? Děkuji


Pro dvougenerační domek se mi to jeví jako nešťastný.
Dobrý den,
Výhodnost nebo nevýhodnost dvotarifového odběru elektrické energie závisí na používaných elektrospotřebičích. Dvoutarifové produkty jsou nabízené především těm, kteří výraznou část odběru elektricky využívají pro provoz akumulačních spotřebičů pro topení (např. akumulační kamna) nebo pro ohřev TUV (elektrické zásobníkové ohřívače vody).
Zákazník odebírající NT a VT je vybaven speciálním zařízením, které umožňuje přepínání mezi nízkým a vysokým tarifem. Časové rozdělení nízkého tarifu se řídí jistými pravidly, které jsou stanoveny distributorem. Pokud máte pocit, že elektrospotřebičů využívajících nízký tarif je ve vaší domácnosti málo a spotřeba el. v NT je malá nebo není pro vás zajímavá (doporučuji konfrontovat se skutečnými fakturovanými údaji), pak doporučuji změnit produkt dodávky elektřiny na jiný, třeba jednotarifní. Je možnost zavolat na potřebnou infolinku nebo navštívit kontaktním místo vašeho dodavatel a najít výhodnější řešení.
Bura.
Odpovídá:  Ing., Ph.D. Roman Bura* - tisk