MPO Efekt - energie efektivně Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR
Efekt

Program efekt

Vázvy

Výzvy

Ekis
Energetické poradenství

Ekis

Publikace

Publikace

Prohlášení o zpracování osobních údajů ve státním programu na podporu úspor energie (GDPR)

Informace - osobní údaje (GDPR)

Internetová poradna i-EKI / odpověď

18.9.08 / dotaz č. 2464
Dobrý den, v souvislosti s plánovanou rekonstrukcí střechy bych rád zabil dvě mouchy jednou ranou a namísto klasické střešní krytiny a posléze solárních panelů, bych raději instaloval solární krytinu. Střecha by se tak nezatěžovala a větší plocha využila více energie. Obdobné tašky jsou údajně i "trvanlivější" než klasické.
Při hledání na internetu jsem zjistil pouze, že před deseti lety to byla finančně nemožná záležitost a že v současné době se většina výrobců nachází v USA. U nás jsem nalezl pouze firmu Enofip a její tašky z Polymatrixu. Chtěl bych se tedy zeptat, zda nevíte o jiném výrobci u nás, popř. ve střední Evropě, a jaké jsou zkušenosti s tímto typem kolektorů.
Ještě bych měl menší dotaz ohledně dotací, zda lze kombinovat Národní dotace a Lokální nebo lze využít pouze jeden. Děkuji za odpověď
V Čechách se nabízí řešení pomocí systému EVALON-Solar. Jedná se o moderní tenkovrstvé a odolné solární panely německé firmy Alwitra GmbH Trier, vhodné na střechy domů, skladů, hangárů apod. jako krytina i PV systém. Prakticky se jedná o kombinaci solárních článků typu Unisolar a střešních hydroizolačních fólií EVALON.
Bližší informaci naleznete na níže uvedených odkazech:

http://automatizace.hw.cz/mereni-a-regulace/ART224-solarni-clanky-%2526-panely-unisolar-a-evalonsolar.html
http://www.ceka.cz/index.php?pageTYPE=texty.php&pageID=9
Nejpodrobnější informace jsou zde:
http://www.fdt.cz/?s=evalonsolar

Před vlastní realizací Vám doporučuji, udělat si podrobnou ekonomickou rozvahu – nejlépe s pomocí nezávislých odborníků. Jedná se o poměrně investičně náročné řešení a musí být jasné do kdy se Vám zaplatí. Není náhoda, že na stránkách dodavatele není v referencích jediná instalace v ČR – i když reference nejsou zcela aktuální.

S pozdravem Jan Truxa

Zkontrolováno: "*go220609"
Odpovídá:  Ing. Jan Truxa - tisk