MPO Efekt - energie efektivně Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR
Efekt

Program efekt

Vázvy

Výzvy

Ekis
Energetické poradenství

Ekis

Publikace

Publikace

DISTANČNÍ KONZULTACE V PORADNÁCH EKIS

Od r. 2021 budete moci
V PORADNÁCH EKIS KONZULTOVAT DISTANČNĚ, nejen osobně a on-line. DISTANČNÍ KONZULTACE přinesou výhody audio+video kontaktu, ale bez zdravotního rizika.

Prohlášení o zpracování osobních údajů ve státním programu na podporu úspor energie (GDPR)

Informace - osobní údaje (GDPR)

Internetová poradna i-EKIS / odpověď

17.9.01 / dotaz č. 2488
Před 10 lety jsem stavěl R.D.dle spodní hranice švédských norem.
Konzultace jsem prováděl u Doc.Řehánka a ing Janoucha.Po izolační stránce si nemohu stěžovat,ale rád bych řešil větrání v kombinaci s tepelným výměníkem a ústředním topením.Najde se fundovaný odborník,který dokáže poradit,případně odkázat na jiné odborníky?

Děkuji
Za zadaného mám dojem, že se tazateli jedná o typ větracího systému s rekuperací tepelné energie s možností dohřevu ze systému ústř.vytápění.
Tyto požadavky je schopna uspokojit jednotka DUPLEX 300EC, která je určena pro komfortní větrání nízkoenergetických domů. Jednotka pracuje s čerstvým vzduchem o max.výkonu 300m3/hod. V jednotce je vestavěn vysoce účinný protiproudý rekuperační výměník z plastu hPS, vysouvací filtry přívodního a odpadního vzduchu, klapka přívodního a odpadního vzduchu ovládaná servopohonem, klapka by-passu ovládaná servopohonem a modul regulace. Dále je osazena elektonicky řízenými ventilátory. Vestavěná digitální regulace s ovládacím panelem pak zajišťuje komfortní řízení jednotky dálkově, včetně týdenního programu, okamžitého nastavení výkonu ve 14 stupních a signalizaci zanesení filtrů. V základním provedení je jednotka dodávána bez ohřívače s možností jednoduchého doplnění elektrického nebo teplovodního ohřívače. Jednotka umožňuje 8 poloh instalace (parapetní, svislé, podstropní, podlahové). Bližší na webových stránkách výrobce ATREA s.r.o.,V Aleji 20, 466 01 Jablonec nad Nisou(<a href="http://www.atrea.cz">ATREA</a>).

Ing.František LESINA
(lesina@archcen.cz)

Odpovídá:  -
Téma:  Ostatní
tisk