MPO Efekt - energie efektivně Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR
Efekt

Program efekt

Vázvy

Výzvy

Ekis
Energetické poradenství

Ekis

Publikace

Publikace

DISTANČNÍ KONZULTACE V PORADNÁCH EKIS

Od r. 2021 budete moci
V PORADNÁCH EKIS KONZULTOVAT DISTANČNĚ, nejen osobně a on-line. DISTANČNÍ KONZULTACE přinesou výhody audio+video kontaktu, ale bez zdravotního rizika.

Prohlášení o zpracování osobních údajů ve státním programu na podporu úspor energie (GDPR)

Informace - osobní údaje (GDPR)

Internetová poradna i-EKIS / odpověď

1.11.01 / dotaz č. 2496
Dekuji za odpoved. Potom, ale komplexne posouzeno vyjde vzdy primotopne vytapeni levneji, a to v obou Vami uvedenych variantach.
1. bud muzu mit slabsi jistic a pak platim mensi staly plat
2. nebo Vámi uvazovana varianta 1/2 přikonu pro ostatni spotrebice kdy pri akumulacnim vytapeni tento odber platim ve vysokem tarifu, kdezto u primotopu v tarifu nízkém.


S pozdravem
Pokud budete uvažovat u rodinného domku pouze vytápění, je Vaše úvaha správná. Obvykle jsou však v domácnosti i jiné spotřebiče a na ty je v naší úvaze pamatováno cca 1/2 příkonu. To znamená, že 3 x 25 A jsou spotřebiče domácnosti (sporák, pračka, osvětlení, elektronika, sušiče vlasů, atd.) a 3 x 25 A je na vytápění. V případě akumulace je po dobu 8 hodin počítáno s celým výkonem na topení, neboť v době trvání nízké sazby ("noční proud") nepočítáme s využitím jiných spotřebičů. Uvedená úvaha se však může v každé domácnosti lišit, a proto zvyklosti a potřeby lidí je třeba zapracovat v každém projektu vytápění zvlášť. Právě v tom je jedinečnost každého projektu.
Odpovídá:  -
Téma:  Elektřina
tisk