MPO Efekt - energie efektivně Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR
Efekt

Program efekt

Vázvy

Výzvy

Ekis
Energetické poradenství

Ekis

Publikace

Publikace

OMEZENÍ OSOBNÍCH KONZULTACÍ V PORADNÁCH EKIS

PORADNY EKIS MOHOU PŘERUŠIT POSKYTOVÁNÍ OSOBNÍCH KONZULTACÍ PO DOBU PANDEMIE.
Při zájmu o konzultaci nejdříve kontaktujte vybrané EKIS telefonicky či e-mailem a postupujte dále podle vzájemné dohody.

Prohlášení o zpracování osobních údajů ve státním programu na podporu úspor energie (GDPR)

Informace - osobní údaje (GDPR)

Internetová poradna i-EKIS / odpověď

21.11.01 / dotaz č. 2509

Jaky je nejvhodnejsi zateplovaci sistem pro RD. okal .
Vnějši provedeni.
Děkuji!
Před návrhem je nutné prohlédnout stávající stav objektu .V případě poruch navrhnout nezbytnou opravu a v návaznosti s tím vybrat i typ zateplení.Je vhodné zkontrolovat osazení parozábrany pod vnitřní obkladovou deskou ( dle PD Al fólie) a její kvalitu.
Zateplení doporučuji provést deskami ORSIL v tl.80 až 100 mm,s roštovou konstrukcí ,s odvětranou vzduchovou mezerou.Vnější plášť může být např.z desek CEMSTONE(barevná povrch.úprava),PVC panelů nebo
lamel,cement.šablon apod.
Kontaktní systém lze navrhnout jen v případě,že budou demontovány stáv.dřevěné distanční lišty ,krycí lišty a vrchní deska. Na nosnou kci a pomocné prvky budou osazeny desky CETRIS,na které bude aplikován zateplovací systém(vznikne tak skladba obdobná lehkým meziokenním výplním dodávaným při regeneraci panel.objeků).
V obou případech je třeba správné zpracování všech detailů - jak při provedení odvětrání ,tak u kontaktního systému ( nesmí dojít ke kontaktu izolantu se dřevem apod.).
Doporučuji proto,nechat zpracovat posouzení a návrh projektantem nebo odbornou firmou , realizaci svěřit firmě ,která použie komplexní systém(certifikovaný).
Odpovídá:  - tisk