MPO Efekt - energie efektivně Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR
Efekt

Program efekt

Vázvy

Výzvy

Ekis
Energetické poradenství

Ekis

Publikace

Publikace

Internetová poradna i-EKIS / odpověď

7.2.02 / dotaz č. 2536
Prosím o Váš názor, zda se vyplatí investice do plynového kondenzačního kotle (např. Buderus). Vytápění v podlaze nepředpokládáme. Děkuji.
Vážený pane ,
nejprve se omlouvám za pozdní odpověď na Váš dotaz, ale bohužel dotaz byl ke mně doručen 4.2.2002. K problematice kondenzačních kotlů sděluji následující stanovisko.
Kondenzační kotle patří ke špičkovým evropským výrobkům , které mají nesrovnatelnou účinnost až 107 % a vysoký komfort obsluhy. Budeme-li kondenzační plynový kotel typu DAKON KN 25 C porovnávat z hlediska investičních nákladů např. s plynovým teplovodním nástěnným kotlem Dakon Dua CT dojdeme k cenovému rozdílu ve výši 81 %. Jak známo kondenzační kotel pracuje na principu využívajícím kondenzačního tepla spalin, což zapříčiní snížení spotřeby plynu. Tím dojde ke snížení nákladovosti výkupu zemního plynu oproti teplovodním kotlům až o 25% za topnou sezónu.
Kondenzační kotel je vybaven speciálním výměníkem z korivzdorné oceli, což mu zaručuje dlouhou životnost. Kotel je v provedení turbo s uzavřenou spalovací komorou. Provoz kotle je řízen mikroprocesorem, který umožňuje volit velké množství programů. Digitální displej zobrazuje zadávané hodnoty, okamžitý stav a provozní teploty kotle.
Programování je jednoduché a umožňuje volbu optimálního režimu vytápění.
Při volbě nákupu kondenzačního kotle doporučuji prostudovat projektové materiály výrobce a případně konzultovat s projektantem plynových zařízení.
Odpovídá:  -
Téma:  Vytápění
tisk