MPO Efekt - energie efektivně Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR
Efekt

Program efekt

Vázvy

Výzvy

Ekis
Energetické poradenství

Ekis

Publikace

Publikace

Prohlášení o zpracování osobních údajů ve státním programu na podporu úspor energie (GDPR)

Informace - osobní údaje (GDPR)

Internetová poradna i-EKIS / odpověď

20.11.02 / dotaz č. 2708
Dobrý den,
v přízemí domku mám hotový betonový podklad a chtěl bych se zeptat, jaká se doporučuje vrstva tepelné izolace (polystyrenu) pro tepelné odizolování od zemního chladu.
Dále bych se chtěl zeptat, zda se doporučuje v několikaposchoďovém domě tepelná izolace podlah (stropy z panelů Spiroll 25cm), případně jaká tloušťka. Ještě nejsem rozhodnut zda použiji podlahové vytápění či nízkoteplotní radiátory (ohřev bude tepelným čerpadlem). Předpokládám, že každé patro bude mít svůj tepelný režim, protože dvě patra budou prodejny, kde se o víkendech nebude příliš topit a podkroví bude byt.
Děkuji předem za odpovědi
Dobrý den,

Pro tepelný odpor podlah platí ČSN 73 0540-2 čl. 3.2. kde je stanovena hornota R pro různé teplotní spády. Pro konstrukce přilehlé k zemině a vnitřní teplotu 20°C je obvuklé použít k = 0,9 W/m2*K. Skladba podlahy se řídí dle použitých vrstev a podalhové krytiny ( koberec,dřevěná, dlažba apod.) a vrstva polystyrénu je pak od 20 mm do 50 mm dle umístění podlahy. Podlahové vytápění má svoji předepsanou skladbu a soušástí této skladby jsou polystyrénové desky s výstupky pro potrubí, ekvivalentní vrstava polystyrénu je od 40mm. Bližší inforamce je možné poskytnout nad výkresy vašeho domu.

Odpovídá:  - tisk