MPO Efekt - energie efektivně Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR
Efekt

Program efekt

Vázvy

Výzvy

Ekis
Energetické poradenství

Ekis

Publikace

Publikace

Prohlášení o zpracování osobních údajů ve státním programu na podporu úspor energie (GDPR)

Informace - osobní údaje (GDPR)

Internetová poradna i-EKI / odpověď

19.6.06 / dotaz č. 5808
Vážení,

prosím o pomoc. Dokážete mi poradit, zda existuje někde formulář, na němž by si 13ti leté dítě (k tomu holčička) mohlo uspořádat a spočítat průměrnou týdenní spotřebu domácnosti?
Domácnost je bez chlapa a zadání pana fyzikáře je pro chudáka uštvanou matku rána pod pás.
Možná máte tip. Jistě se najdou takoví, kteří si spotřebiče v domácnosti a vyúčtování dodavatele el. hlídají, já tomu nerozumím. Snad poradíte, jak na to. Díky
Dobrý den.

Průměrná roční spotřeba elektrické energie v domácnosti je cca 2700 - 3000 kWh. Tato hodnota platí pro případ, kdy elektřina není použita k vaření pečení ani k ohřevu teplé vody (ten může být zajištěn plynem, nebo z centrálních zdrojů). V bytech panelových domů může být tato spořeba nižší. V případě vaření pokrmů elektřinou je nutné připočíst cca 1000 kWh dalších cca 2 - 3000 kWh představuje akumulační ohřev TUV. V rodinných domech, kde múžeme počítat se sečením trávy a drobnou kutilskou činností se může roční spotřeba pohybovat kolem 4500 - 5000 kWh.

Na Vašem ročním vyúčtování za odebranou elektrickou energii, které dostáváte od rozvodných závodů najdete kolonku: Historie odběrného místa a údaj v kWh za několik let zpětně, kde si můžete porovnat spotřebu Vašeho bytu v průběhu několika let.

Přesný údaj za týden je možné rovněž zjistit odečtem hodnoty z Vašeho elektroměru.

Za EKIS-ČEA

Mgr. Radovan Šejvl

Odpovídá:  - tisk