MPO Efekt - energie efektivně Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR
Efekt

Program efekt

Vázvy

Výzvy

Ekis
Energetické poradenství

Ekis

Publikace

Publikace

Internetová poradna i-EKIS / odpověď

19.7.17 / dotaz č. 83098
Dobrý den,

koupil jsem rodinný dům jehož součástí je na střeše instalovaná FVE 4,3kW. Datum uvedení do provozu 20.9.2012. Původní majitel čerpá zelený bonus k elektřině vyrobené z obn. zdroje a má smlouvu o připojení zařízení pro výrobu.
Licence nelze převést, ale ukončit a zažádat o novou.
Prosím, můžete poradit jak postupovat v jedn. krocích (tzn. odeslat formuláře nová žádost/ukončení na ERU, nebo jednat nějak s operátorem trhu OTE, s E.ONem o připojení, výpis z rejstř. trestů, atd)?

Děkuji
Vážený pane,
děkujeme za váš dotaz.

1/ licence:
Původní majitel musí požádat ERÚ o ukončení licence, vy si současně zažádáte o licenci. Je vhodné, aby data na sebe navazovala. Je tedy ideální podat obě žádosti současně a nechat dostatečnou časovou rezervu úřadu, než vydá rozhodnutí. Seznam potřebných dokumentů a další informace najdete zde:
http://www.eru.cz/cs/licence/casto-kladene-dotazy1#1.

2/ připojení FVE k síti
Připojení domluvíte individuálně s místním pracovištěm E.ON a využijete tohoto formuláře:
https://www.eon-distribuce.cz/dokumenty-ke-stazeni/elektrina-2/formulare-ke-stazeni/zadost-o-pripojeni-pro-vyrobce-elektriny/zadost-vyrobce-elektriny-o-pripojeni-zarizeni-k-distribucni-soustave-nn/1100122000_0217_022_9.pdf

Důležité je zajistit odečet elektroměru k datu zahájení licencované činnosti. Ideálně by datum připojení mělo být stejné, jako datum zahájení licencované činnosti. Je lepší vyhnout se dodávce do sítě v době, kdy licence ještě není platná.

3/ registrace na OTE
Poměrně složitý proces, podrobněji popsaný zde:
https://www.ote-cr.cz/poze/caste-otazky-old/registrace-vyrobcu

Přejeme hodně úspěchů!
M. Šimůnek, K. Srdečný


Odpovídá:  Ing. Arch. Martin Šimůnek* - tisk