MPO Efekt - energie efektivně Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR
Efekt

Program efekt

Vázvy

Výzvy

Ekis
Energetické poradenství

Ekis

Publikace

Publikace

Prohlášení o zpracování osobních údajů ve státním programu na podporu úspor energie (GDPR)

Informace - osobní údaje (GDPR)

Internetová poradna i-EKI / odpověď

10.10.17 / dotaz č. 87221
Dobry den,
mám dotaz. Jsem vlastníkem rodinného domu, který v současné době prochází rekonstrukci a po jejím dokončení dojde ke zřízení tří bytových jednotek. V přízemí domu se bude jednat o dvě bytové jednotky, které budou plně vytápěné podlahovým topením, v 1. patře bude jedna bytová jednotka, která bude vytápěna částečně podlahovým topením a částečně radiátory. Dům bude nadále veden jako rodinný dům. Zdrojem tepla bude tepelné čerpadlo. Je nutné v těchto bytových jednotkách (umístění v rodinném domě) instalovat dle zákona 318/2012 Sb. o hospodaření energii měřiče tepla dle § 7 odst. 4 a nebo se v tomto případě jedná o výjimku uvedenou v § 7 odst. 6a ??? Rád bych se s nájemci pouze smluvně domluvil na platbách za vytápění s tím, že mohou topit a větrat jak potřebují, což je pro mě velice důležité kvůli vzniku případných plísní a podobně.

Děkuji za odpověď.
Dobrý den,
pokud se jedná o rodinný dům, platí výjimka dle § 7 odst. 6a zákona 406/2000 v platném znění a záleží na vás, jak se s nájemci smluvně na platbách za vytápění dohodnete.
Se srdečným pozdravem
HB
Odpovídá:  - tisk