MPO Efekt - energie efektivně Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR
Efekt

Program efekt

Vázvy

Výzvy

Ekis
Energetické poradenství

Ekis

Publikace

Publikace

OMEZENÍ OSOBNÍCH KONZULTACÍ V PORADNÁCH EKIS

PORADNY EKIS MOHOU PŘERUŠIT POSKYTOVÁNÍ OSOBNÍCH KONZULTACÍ NEJMÉNĚ DO KONCE OMEZUJÍCÍCH OPATŘENÍ.
Při zájmu o konzultaci nejdříve kontaktujte vybrané EKIS telefonicky či e-mailem a postupujte dále podle vzájemné dohody.

Prohlášení o zpracování osobních údajů ve státním programu na podporu úspor energie (GDPR)

Informace - osobní údaje (GDPR)

Internetová poradna i-EKIS

Poradna i-EKIS slouží pro zodpovídání dotazů z oblasti úspor energie a využívání obnovitelných energetických zdrojů. Od roku 2001, kdy byla poradna spuštěna, zde bylo zodpovězeno několik tisíc dotazů. Poradna umožňuje vyhledávat v databázi zodpovězených dotazů. Možná, že právě zde najdete informace, které potřebujete. Dříve než položíte nový dotaz, projděte zveřejněné odpovědi. V případě složitějších otázek, které vyžadují osobní konzultaci, kontaktujte některé středisko EKIS.

Pokud nebudete se službami středisek EKIS spokojeni, napište nám na adresu efekt@mpo.cz.

Nenašli jste odpověď?
POLOŽIT NOVÝ DOTAZ

Zobrazit odpovědi k tématu 

Odpovědi k tématu: En. audity, en. průkazy a štítky budov 

13.3.20 / dotaz č. 116300
Dobrý den, definice termínu Větší změna dokončené budovy je uvedena v § 2, odst. 1, písm. s), v uvedeném zákoně 406/2000 Sb. v aktuálním znění (účinnost od 25.1.2020)....
2.3.20 / dotaz č. 115720
Dobrý den projekt energetických úspor pro vámi popisovaný objekt by odhadem stál 50-60 tisíc Kč. Jde o to, že projekt nemůže posoudit pouze vámi navrhované řešení, ale všechny možné energetické úspory....
26.2.20 / dotaz č. 115455
Dobrý den, omlouvám se, za pozdější reakci. V objektu se jako hlavní zdroj tepla dá využít například teplovzdušný systém s tepelným čerpadlem vzduch/vzduch, nebo teplovodní systém s kotlem na biomasu popřípadě s nákladnějším tepelným čerpadlem...
18.2.20 / dotaz č. 115543
Vážený pane, srdečně Vás zdravím a děkuji za Váš dotaz do poradny i-EKIS. Prvně je nutné definovat dům na stávajícím pozemku. Pokud je to stavba, která podléhá stavebnímu řízení, tak je uvedena jako stavba dočasná nebo trvalá....
Odpovídá:  Ing. Ladislav Jůna - EKIS Praha Ing. Jůna
17.2.20 / dotaz č. 115329
Vážený pane, k Vašemu dotazu Vám sdělujeme následující : a/ Zákon č. 406/2000 Sb. o hospodaření energií prošel novelou a jeho novelizované znění je ve Sbírce zákonů uvedeno jako zákon č. 3/2020, publikovaný zde 10.1.2020, s účinností od 25.1.2020....
Odpovídá:  Ing. Pavel Svoboda - EKIS Olomouc Svoboda
13.2.20 / dotaz č. 115425
Vážená paní kolegyně, domníváme se, že je na stavebníkovi, resp. projektantovi, aby zajistil splnění požadavků daných zákonem a jeho prováděcí vyhláškou. Energetický specialista musí zpracovat PENB v souladu s vyhláškou 78/2013....
Odpovídá:  Ing. Jan Truxa - EKIS Praha Ekowatt
12.2.20 / dotaz č. 115226
Vážená paní, požadavky na energetickou náročnost novostavby haly, hodnocené jako budova s téměř nulovou spotřebou energie, jsou splněny, pokud hodnoty ukazatelů energetické náročnosti hodnocené haly nejsou vyšší než referenční hodnoty....
29.1.20 / dotaz č. 114744
Dobrý den, Jelikož před 4 dny vstoupil v platnost nový zákon, který oblast energetických auditů značně mění, je otázkou zda stále spadáte do kolonky velkých podniků. ...
Odpovídá:  Ing. Libor Hrubý - EKIS Brno CPD
21.1.20 / dotaz č. 114699
Odpovídá:  Ing. Miroslav Nezdara - EKIS Cheb
20.1.20 / dotaz č. 114629
Dobrý den, v tuto chvíli stále platí - řídit se dle platné legislativy v loňském roce (2019). Změny nové legislativy nejsou prozatím implementovány ani ve výpočtových programech (jako je Deksoft aj.) Toto platí do 1.7....
13.1.20 / dotaz č. 114540
Vážený pane, z důvodu zpřísněných hodnot ukazatelů energetické náročnosti budovy platných od 1. 1. 2020 pro nové budovy, které musí splňovat požadavky na energetickou náročnost budovy s téměř nulovou spotřebou energie doporučuji následovné: ...
8.1.20 / dotaz č. 114442
16.12.19 / dotaz č. 114366
6.12.19 / dotaz č. 114289
Dobrý den, energetický audit platí do provedení větší změny dokončené budovy nebo energetického hospodářství, pro které byl zpracován. Časová platnost energetického auditu tudíž neexistuje. S přáním hezkého dne. ...
Odpovídá:  Ing. Jiří Filip* -
5.12.19 / dotaz č. 114287
Dobrý den
toto je otázka spíše na pro právníka, ale dle našeho názoru je výše uvedený paragraf naplněn. Tudíž vypracování PENB nedoporučujeme.
...
Odpovídá:  Ing. Jiří Hadrava - EKIS Pardubice EPP
29.11.19 / dotaz č. 114205
Dobrý den, žádost o stavební povolení fixuje legislativní stav. tzn. pokud byla žádost o stavební povolení podána v roce 2001, tak platí veškerá legislativa platná v daném roce. PEN tedy nemusíte v tomto případě pořizovat. ...
Odpovídá:  Ing., Ph.D. Jiří Tencar - EKIS Praha Ecoten
26.11.19 / dotaz č. 114081
Dobrý den, redukční činitel 0,7 (fR) pro budovy s téměř nulovou spotřebou energie, o kterém píšete, se nevztahuje na součinitele prostupu tepla dílčích konstrukcí, ale na celkovou požadovanou hodnotu průměrného součinitel prostupu tepla Uem,...
Odpovídá:  Ing. Jan Kinzel - EKIS Praha Ecoten
20.11.19 / dotaz č. 114118
Dobrý den, dle zákona č. 406/2000 Sb. Zákon o hospodaření energií, u budov užívaných nebo vlastněných orgánem veřejné moci musí být PENB (jeho grafická část), v případě, že nastala povinnost PENB vyhotovit, viditelně umístěn před vstupem do...
Odpovídá:  Ing. Martin Voltner* -
1 | 2 | 3 | 4 | .. | 60 | »