MPO Efekt - energie efektivně Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR
Efekt

Program efekt

Vázvy

Výzvy

Ekis
Energetické poradenství

Ekis

Publikace

Publikace

Prohlášení o zpracování osobních údajů ve státním programu na podporu úspor energie (GDPR)

Informace - osobní údaje (GDPR)

Internetová poradna i-EKIS

Poradna i-EKIS slouží pro zodpovídání dotazů z oblasti úspor energie a využívání obnovitelných energetických zdrojů. Od roku 2001, kdy byla poradna spuštěna, zde bylo zodpovězeno několik tisíc dotazů. Poradna umožňuje vyhledávat v databázi zodpovězených dotazů. Možná, že právě zde najdete informace, které potřebujete. Dříve než položíte nový dotaz, projděte zveřejněné odpovědi. V případě složitějších otázek, které vyžadují osobní konzultaci, kontaktujte některé středisko EKIS.

Pokud nebudete se službami středisek EKIS spokojeni, napište nám na adresu efekt@mpo.cz.

Nenašli jste odpověď?
POLOŽIT NOVÝ DOTAZ

Zobrazit odpovědi k tématu 

Odpovědi k tématu: Legislativa 

12.11.18 / dotaz č. 101504
Dobrý den, je zvláštní, že na teplovod nebylo zřízeno věcné břemeno. Obecně se umístění horkovodu (nebo jiného teplovodního potrubí, plynovodu či el.kabelu) řeší zřízením věcného břemene. Za ně dostanete peněžní náhradu....
Odpovídá:  Ing. Jakub Dvořák - EKIS Jablonec nad Nisou
Téma:  Legislativa
25.10.18 / dotaz č. 100704
Děkujeme za Váš dotaz a v návaznosti na něj odpovídám následující: ČEZ je distributor elektřiny. Veškerý rozvoj distribuční sítě či její údržbu zadávají externím firmám. Tyto firmy mohou vykonávat činnost na distribuční soustavě....
Odpovídá:  Ing. Josef Šťastný - EKIS České Budějovice Energy Centre
Téma:  Legislativa
5.10.18 / dotaz č. 99591
Dobrý den, děkujeme za dotaz. Změna zákona č. 406/2000 Sb. - Zákon o hospodaření energií se má skutečně novelizovat - pravděpodobné přijetí bude někdy v polovině roku 2019. ...
Odpovídá:  Ing., Ph.D. Radim Smolka -
2.10.18 / dotaz č. 99375
Dobrý den, na tomto serveru se řeší věci související s úsporami energie a s tím související legislativou, bohužel tento zákon do tohoto okruhu témat bez Vašeho bližšího vysvětlení nepatří....
Odpovídá:  -
Téma:  Legislativa
21.9.18 / dotaz č. 98355
Dobrý den pane Šulc, ve věci certifikace budov, Vám nejlépe poradí Mgr. František Macholda, odborník v této oblasti ze společnosti EKOWATT Praha. a vedoucí týmu certifikace budov pracující pod Českou radou pro šetrné budovy....
20.9.18 / dotaz č. 98737
Vážená paní, můžete použít dvě cesty. První z nich je, že původní dům i s nástavbou bude mít podle PENB energetickou náročnost C a průměrný součinitel prostupu tepla bude také C nebo lepší. To je u rekonstrukcí někdy těžké dosáhnout....
Odpovídá:  Ing., Ph.D., MBA Jiří Beranovský - EKIS Praha Ekowatt
Téma:  Legislativa
21.8.18 / dotaz č. 97274
4.8.18 / dotaz č. 96772
Novelizovaný energetický zákon zavádí od 1.1.2016 jednu důležitou výjimku. Provozovatelé výroben elektřiny do výkonu 10 kWp nemusí žádat na provoz svého zařízení o licenci od Energetického regulačního úřadu (Zákon č. 458/2000 Sb., §3 odst. 3)....
Odpovídá:  Ing. Zdeněk Juráček - EKIS Boskovice
30.7.18 / dotaz č. 96573
Dobrý den, děkujeme Vám za dotaz. Pokud má Váš objekt (respektive část - BJ), potažmo SVJ zpracovaný PENB dle Zákona č. 406/2000 Sb. o hospodaření energií, je SVJ povinno Vám ho předat – nestanoví se jestli kopii za úplatu či jinak. ...
Odpovídá:  Ing., Ph.D. Radim Smolka -
26.7.18 / dotaz č. 96434
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Pokud byla smlouva uzavřena mimo prostory obvyklé k podnikání, máte možnost podle občanského zákoníku odstoupit do 14 dnů od podpisu smlouvy, aniž by vám dodavatel naúčtoval sankce....
Odpovídá:  Ing., Ph.D., MBA Jiří Beranovský - EKIS Praha Ekowatt
23.7.18 / dotaz č. 96188
Vážený pane, pro provoz vlastní kotelny ve vlastním domě není vyžadována licence pro podnikání v energetice, viz §3 odst. 4 zákona č. 458/2000 Sb.: ...
27.6.18 / dotaz č. 95290
Dobrý den, děkujeme za dotaz. Pokud se zaměříme pouze na legislativní stránku, tedy pomineme klady či zápory částečně zatepleného objektu, tak je to možné....
Odpovídá:  Ing., Ph.D. Radim Smolka -
11.6.18 / dotaz č. 94659
Přeji dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Na váš dotaz ohledně splnění požadavků PENB v rámci novostavby rodinného domu vytápěného pouze zdrojem na elektřinu je takový, že v rámci aktuálně platné legislativy se bez dalšího zdroje tepla (krb, krbová...
Odpovídá:  Ing. Martin Beneš -
21.5.18 / dotaz č. 93978
Dobrý den, děkujeme za dotaz. Při prodeji zahrady, kde je součástí i objekt s číslem evidenčním, je důležité podívat se do katastru nemovitostí a zjistit, jak přesně je tento objekt (chata) definován....
Odpovídá:  Ing., Ph.D. Radim Smolka -
Téma:  Legislativa
23.4.18 / dotaz č. 92943
Vážená paní, asi jde o nedorozumění, protože i průtokový ohřívač vody se anglicky označuje "boiler". Směrnice EU upravuje požadavky na účinnost "bojlerů", což se týká i průtokových ohřívačů. ...
Odpovídá:  Ing. Arch. Martin Šimůnek -
Téma:  Legislativa
« | 1 | 2 | 3 | 4 | .. | 23 | »