MPO Efekt - energie efektivně Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR
Efekt

Program efekt

Vázvy

Výzvy

Ekis
Energetické poradenství

Ekis

Publikace

Publikace

Internetová poradna i-EKIS

Poradna i-EKIS slouží pro zodpovídání dotazů z oblasti úspor energie a využívání obnovitelných energetických zdrojů. Od roku 2001, kdy byla poradna spuštěna, zde bylo zodpovězeno několik tisíc dotazů. Poradna umožňuje vyhledávat v databázi zodpovězených dotazů. Možná, že právě zde najdete informace, které potřebujete. Dříve než položíte nový dotaz, projděte zveřejněné odpovědi. V případě složitějších otázek, které vyžadují osobní konzultaci, kontaktujte některé středisko EKIS.

Pokud nebudete se službami středisek EKIS spokojeni, napište nám na adresu efekt@mpo.cz.

Nenašli jste odpověď?
POLOŽIT NOVÝ DOTAZ

Zobrazit odpovědi k tématu 

Odpovědi k tématu: Měření a regulace  

8.12.16 / dotaz č. 76458
Dobrý den, v současnosti stále platí, že povinnost instalovat indikátory spotřeby tepla nebo "měřiče" spotřeby tepla platí pro všechny bytové domy....
Odpovídá:  Ing. Jan Truxa -
2.11.16 / dotaz č. 75633
Přeji dobrý den a děkuji za dotaz. V uváděném dotazu se nejedné o cejchování měřících přístrojů spotřeby tepla, ale o ověřování přesnosti měření. Povinnost ověřování ukládá zákon č. 505/1990 Sb. a vyhláška č. 345/2002 Sb., která k tomuto uvádí: ...
Odpovídá:  Ing. Jaroslav Winkler - EKIS České Budějovice Energy Centre
11.10.16 / dotaz č. 73909
Dobrý den, Povinnost pořízení přístrojů registrujících dodávku tepelné energie ukládá zákon 406/2000 Sb. ve znění zákona 103/2015 Sb. a to v §7 odst. 4, písmeno g), kde stavebník, vlastník budovy nebo společenství vlastníků jednotek jsou povinni ...
Odpovídá:  Ing. Milan Szotkowski - EKIS Třanovice C.E.I.S. (Český Těšín)
8.8.16 / dotaz č. 71046
Vážený pane, v tomto případě je asi rozhodující, zda má 13. jednotka vlastní odběrné místo (tj. vlastní smlouvu s dodavatelem tepla). Pak by platila za teplo podle kalorimetru. SVJ by jí však mohlo účtovat navíc tzv....
Odpovídá:  Ing. Jan Truxa -
24.6.16 / dotaz č. 70024
Dobrý den, Povinnost pořízení přístrojů registrujících dodávku tepelné energie ukládá zákon 406/2000 Sb. ve znění zákona 103/2015 Sb. a to v §7 odst. 4, písm g, kde stavebník, vlastník budovy nebo společenství vlastníků jednotek jsou povinni ...
Odpovídá:  Ing.,CSc. Vlastimi Brada* -
8.6.16 / dotaz č. 69637
Vážená paní, podle vašeho popisu to vypadá, že máte instalován indikátor spotřeby tepla pomocí tzv. denostupňové metody. To je zcela v souladu s legislativou. ...
Odpovídá:  Mgr., MBA František Macholda -
7.6.16 / dotaz č. 69614
Dobrý den, vyhlášky o rozúčtovávání nákladů nestanovují přesný postup rozúčtovávání, jenom určují pravidla podle kterých se má rozúčtovávání řídit tj....
Odpovídá:  Ing. Břetislav Mercel* -
2.5.16 / dotaz č. 68083
Přejí hezký den, měřiče tepla jsou povinne, co se týká osazení termoventilů na otopná telesa, tak pokud je to s rozporem celé otopné soustavy (příkladně přethřátí kotle s ručním přikladanim) tak termoventily s trmohlavici nelze osadit....
Odpovídá:  Radek Huťa - EKIS Zábřeh, Energetika Zábřeh
15.4.16 / dotaz č. 68238
Vážená paní, váš dotaz je spíše pro právníka než pro energetickou poradnu. Nakolik je nám známo, neexistuje předpis pro rozúčtování tepla v nebytových prostorách (kromě bytových domů, kde jsou u nebytové prostory)....
Odpovídá:  Mgr., MBA František Macholda -
1.4.16 / dotaz č. 67824
Dobrý den, fólie na zdi u radiátoru zvyšuje jeho teplotu, protože "odráží" zpátky teplo, které předtím unikalo zdí. Tím, že má radiátor vyšší teplotu, indikátor "naměří" více....
Odpovídá:  Mgr., MBA František Macholda -
29.2.16 / dotaz č. 66982
Dobrý den, při zavádění měření zpravidla k úspoře dochází, dochází i k spravedlivějšímu rozdělení nákladů, nicméně v tomto směru se chystá změna, která by měla objekty u kterých se měření nevyplatí ze zákona vyjmout....
Odpovídá:  Ing. Tomáš Krásný* -
25.1.16 / dotaz č. 65722
19.1.16 / dotaz č. 65453
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Vodoměry podléhají úřednímu ověření podle zvláštních právních předpisů. Nepřesnost měření nelze vyloučit....
Odpovídá:  Ing., Arch. Petr Vlasák* -
14.1.16 / dotaz č. 65313
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. V zásadě nelze uváděnou spotřebu vody bytové jednotky vyloučit. Pakliže je byt vybaven neúspornými spotřebiči (např. pračka, WC), mytí nádobí probíhá pod tekoucí vodou a k osobní hygieně je využívána vana....
Odpovídá:  Ing., Arch. Petr Vlasák* -
« | 1 | 2 | 3 | 4 | .. | 11 | »