MPO Efekt - energie efektivně Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR
Efekt

Program efekt

Vázvy

Výzvy

Ekis
Energetické poradenství

Ekis

Publikace

Publikace

Prohlášení o zpracování osobních údajů ve státním programu na podporu úspor energie (GDPR)

Informace - osobní údaje (GDPR)

Internetová poradna i-EKIS

Poradna i-EKIS slouží pro zodpovídání dotazů z oblasti úspor energie a využívání obnovitelných energetických zdrojů. Od roku 2001, kdy byla poradna spuštěna, zde bylo zodpovězeno několik tisíc dotazů. Poradna umožňuje vyhledávat v databázi zodpovězených dotazů. Možná, že právě zde najdete informace, které potřebujete. Dříve než položíte nový dotaz, projděte zveřejněné odpovědi. V případě složitějších otázek, které vyžadují osobní konzultaci, kontaktujte některé středisko EKIS.

Pokud nebudete se službami středisek EKIS spokojeni, napište nám na adresu efekt@mpo.cz.

Nenašli jste odpověď?
POLOŽIT NOVÝ DOTAZ

Zobrazit odpovědi k tématu 

Odpovědi k tématu: En. audity, en. průkazy a štítky budov 

26.7.19 / dotaz č. 109544
Dobrý den, pokud jste v roce 2009 prováděli kompletní revitalizaci obálky budovy nepředpokládáme, že by objekt musel nutně vykazovat parametry nejhorší klasifikační třídy (G). ...
23.7.19 / dotaz č. 109386
Dobrý den, novostavba musí z hlediska splnění současných požadavků na energetickou náročnost budovy (ENB) splnit tři ukazatele: 1) průměrný součinitel prostupu tepla obálky budovy...
10.7.19 / dotaz č. 109102
Dobrý den, dle zákona 406/2000 Sb. se průkaz energetické náročnosti budov zpracovává vždy na budovu jako celek a ta je definována stejným zákonem v § 2, odst. (1) písm....
Odpovídá:  Ing. Tomáš Kupsa - EKIS Praha DEK
9.7.19 / dotaz č. 109079
Dobrý den, nejedná se o energetický dotaz, ale poptávku. Předal jsem ji tedy do poptávkového formuláře na https://atelier-dek.cz/ - někdo z kolegů se Vám ozve.
S pozdravem
Tomáš Kupsa...
Odpovídá:  Ing. Tomáš Kupsa - EKIS Praha DEK
18.6.19 / dotaz č. 108511
Vážený pane, pokud jde o budovu s jedním vlastníkem, jednotlivé části budovy ("vchody") jsou technicky a provozně propojeny, můžete zpracovat jeden PENB pro všechny vchody. S pozdravem K. Srdečný, EkoWATT...
7.6.19 / dotaz č. 108142
Vážený pane, jako nezávislá energetická poradna nemůžeme vědět, jaký postup SEI napadne. V každém případě platí, že zákon může vykládat pouze soud, nikoli SEI nebo energetická poradna. ...
Odpovídá:  Ing. Jan Truxa - EKIS Praha Ekowatt
30.5.19 / dotaz č. 107920
28.5.19 / dotaz č. 107833
Dobrý den z Vašeho dotazu není zřejmé, zda se jedná o výstavbu nových nebo úpravu stávajících domů. Pokud jde o novou výstavbu, tak již podle stávajícího zákona 409/2000 Sb. v platném znění musí podle §7, odst. 1c, být od 1.1....
Odpovídá:  Ing. Václav Rybář - EKIS Ústí nad Labem K Faktor
10.5.19 / dotaz č. 107189
Dobrý den, děkuji za Váš dotaz. Můj názor je ten, že pokud zvětšuji energeticky vztažnou plochu o více jak 25%, je jedno jestli se vzniklá stavba jmenuje nástavba, přístavba nebo vestavba, je prostě nutné pro nově vzniklý prostor plnit požadavky...
Odpovídá:  Ing. Gabriela Krajcarová - EKIS Praha Ekowatt
18.4.19 / dotaz č. 106522
Dobrý den, u průmyslových hal je v zákoně vyjímka, že do spotřeby energie 700 GJ, nemusí hala plnit žádné požadavky na energetickou náročnost, ani není povinnost zpracovávat PEN....
Odpovídá:  Ing., Ph.D. Jiří Tencar - EKIS Praha Ecoten
28.3.19 / dotaz č. 105649
ad 1) pro nástavbu ke stavebnímu povolení budou třeba 2 průkazy: a) jeden s účelem "větší změna dokončené budovy" pro starou i novou část budovy dohromady (za předpokladu, že se zvětší původní obálka vytápěné budovy o více než 25%), ...
Odpovídá:  Ing. Jiří Košťál - EKIS Plzeň ArchEnergy
25.3.19 / dotaz č. 105487
Dobrý den, průkaz energetické náročnosti budovy dle zákona č. 406/2000 Sb. zajišťuje prodávající, takže nejspíš vlastník 1/2, nicméně se jedná spíše o právní názor a pokud není mezi majiteli shoda, tak doporučujeme se obrátit na právníka....
Odpovídá:  Ing. Kateřina Berková* -
19.3.19 / dotaz č. 105248
6.3.19 / dotaz č. 104870
Dobrý den, průkaz energetické náročnosti budovy (PENB) má platnost 10 let. Pokud jste tedy v roce 2016 obdržel PENB z roku 2009, měl by být platný....
Odpovídá:  Ing. Zdeněk Ročárek - EKIS Praha EnergySim
6.3.19 / dotaz č. 104746
Odpovídá:  Ing. Pavel Halada* -
27.2.19 / dotaz č. 104063
Dobrý den, Děkujeme za Váš dotaz. Energetické posouzení může provádět energetický specialista dle zákona 406/2000 Sb, §10, který je držitelem oprávnění uděleného ministerstvem ke zpracování energetického auditu a energetického posudku. ...
« | 1 | .. | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | .. | 61 | »