MPO Efekt - energie efektivně Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR
Efekt

Program efekt

Vázvy

Výzvy

Ekis
Energetické poradenství

Ekis

Publikace

Publikace

Prohlášení o zpracování osobních údajů ve státním programu na podporu úspor energie (GDPR)

Informace - osobní údaje (GDPR)

Internetová poradna i-EKIS

Poradna i-EKIS slouží pro zodpovídání dotazů z oblasti úspor energie a využívání obnovitelných energetických zdrojů. Od roku 2001, kdy byla poradna spuštěna, zde bylo zodpovězeno několik tisíc dotazů. Poradna umožňuje vyhledávat v databázi zodpovězených dotazů. Možná, že právě zde najdete informace, které potřebujete. Dříve než položíte nový dotaz, projděte zveřejněné odpovědi. V případě složitějších otázek, které vyžadují osobní konzultaci, kontaktujte některé středisko EKIS.

Pokud nebudete se službami středisek EKIS spokojeni, napište nám na adresu efekt@mpo.cz.

Nenašli jste odpověď?
POLOŽIT NOVÝ DOTAZ

Zobrazit odpovědi k tématu 

Odpovědi k tématu: Ceny energií, účtování tepla 

22.12.17 / dotaz č. 89561
Dobrý den,
vyhlášky pro rozúčtování nákladů na tepelnou energii na vytápění začínají vyhláškou 372/2001 Sb., pokračují vyhl. 269/2015 Sb. a vyhl. 194/2007 Sb. a 67/2013 Sb....
Odpovídá:  Ing. Josef Šťastný - EKIS České Budějovice Energy Centre
12.12.17 / dotaz č. 89481
Dobrý den, děkujeme za váš dotaz. Smlouvu podepsanou při podomním prodeji je možné vypovědět podle § 11a odst. 3 energetického zákona....
Odpovídá:  Ing. Karel Srdečný - EKIS České Budějovice Ekowatt
11.12.17 / dotaz č. 89471
Děkuji Vám za Váš dotaz a za zájem o naše poradenství. K Vašemu dotazu sděluji. Způsob rozúčtování nákladů na vytápění stanovuje vyhláška č. 269/2015 Sb. Podle této vyhlášky se náklady rozdělují na složku základní a na složku spotřební....
Odpovídá:  Ing. Jaroslav Winkler - EKIS České Budějovice Energy Centre
8.12.17 / dotaz č. 89420
6.12.17 / dotaz č. 89387
Dobrý den, jsme nezávislé poradenské středisko a jako takové nemůžeme doporučovat či prosazovat konkrétní firmy, výrobky, služby. Poskytujeme informace především v oblasti spotřeby a úspory energií. Dodavatele energií nehodnotíme....
Odpovídá:  Jiří Máslo - EKIS Most
1.12.17 / dotaz č. 89342
Dobrý den, situace v této oblasti není úplně jednoduchá. Do roku 2015 platila vyhláška 372/2001 Sb., která upravovala rozúčtování nákladů na teplo pro vytápění a na dodávky teplé vody jak pro bytové domy, tak pro objekty s nebytovými prostory....
Odpovídá:  Ing. Tomáš Kupsa - EKIS Praha DEK
23.11.17 / dotaz č. 89286
Vážený pane, nabídky jednotlivých dodavatelů si můžete porovnat na některém nezávislém kalkulátoru: elektřina - http://kalkulator.eru.cz/ plyn, elektřina - http://kalkulator.tzb-info.cz/ ...
Odpovídá:  Ing. Karel Srdečný - EKIS České Budějovice Ekowatt
15.11.17 / dotaz č. 89160
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Při výběru zdroje tepla není vhodné přihlížet pouze na provozní náklady, ale zohlednit také náklady na pořízení, dále pak údržbu a samotnou životnost zařízení. ...
Odpovídá:  Ing. Tomáš Hrdlička* -
7.11.17 / dotaz č. 88279
Dobrý den, ad dotaz č.1) Podle vyhlášky 194/2007 Sb. § 7 odst. (3) a) je uvedeno, že je možné podíl spotřeby stanovit podílem 40% na přípravu teplé vody a 60% na vytápění, který jste uvedl níže....
Odpovídá:  Ing. Radek Dědina* - EKIS Praha DEK
31.10.17 / dotaz č. 88308
Dobrý den, Děkuji za dotaz. Začnu svou odpověď odzadu a potvrdím, že způsobem rozúčtování nákladů na vytápění a společnou přípravu TV se zabývají Vámi uvedené právní předpisy a jiné relevantnější nejsou. ...
Odpovídá:  Ing. Petr Šrutka* -
19.10.17 / dotaz č. 87621
Vážená paní, upozorňujeme, že zákony může vykládat pouze soud, nikoli ministerstvo či někdo jiný. Níže uvedené odpovědi jsou pouze názorem naší poradny. ad 1) ...
Odpovídá:  Ing. Karel Srdečný - EKIS České Budějovice Ekowatt
16.10.17 / dotaz č. 87281
Děkuji za dotaz ke způsobu účtování nákladů na dodávku teplé vody. Pro lepší posouzení uvedeného stavu není uvedeno, zda se jedná o bytový dům s více byty nebo o rodinný domek ve kterém je jeden byt pronajímán....
Odpovídá:  Ing. Jaroslav Winkler - EKIS České Budějovice Energy Centre
12.10.17 / dotaz č. 87031
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz a v návaznosti na něj odpovídám následující: Pokud se jedná o RD zapsaný v katastru nemovitostí jako RD, ne jako bytový dům, je možné postupovat podle zákona 318/212 Sb. podle paragrafu 7 odst. 6a. ...
Odpovídá:  Ing. Josef Šťastný - EKIS České Budějovice Energy Centre
10.10.17 / dotaz č. 87221
Dobrý den,
pokud se jedná o rodinný dům, platí výjimka dle § 7 odst. 6a zákona 406/2000 v platném znění a záleží na vás, jak se s nájemci smluvně na platbách za vytápění dohodnete.
Se srdečným pozdravem
HB...
Odpovídá:  Ing. Helena Bellingová* -
« | 1 | .. | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | .. | 30 | »