MPO Efekt - energie efektivně Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR
Efekt

Program efekt

Vázvy

Výzvy

Ekis
Energetické poradenství

Ekis

Publikace

Publikace

Prohlášení o zpracování osobních údajů ve státním programu na podporu úspor energie (GDPR)

Informace - osobní údaje (GDPR)

Internetová poradna i-EKIS

Poradna i-EKIS slouží pro zodpovídání dotazů z oblasti úspor energie a využívání obnovitelných energetických zdrojů. Od roku 2001, kdy byla poradna spuštěna, zde bylo zodpovězeno několik tisíc dotazů. Poradna umožňuje vyhledávat v databázi zodpovězených dotazů. Možná, že právě zde najdete informace, které potřebujete. Dříve než položíte nový dotaz, projděte zveřejněné odpovědi. V případě složitějších otázek, které vyžadují osobní konzultaci, kontaktujte některé středisko EKIS.

Pokud nebudete se službami středisek EKIS spokojeni, napište nám na adresu efekt@mpo.cz.

Nenašli jste odpověď?
POLOŽIT NOVÝ DOTAZ

Zobrazit odpovědi k tématu 

Odpovědi k tématu: En. audity, en. průkazy a štítky budov 

27.2.19 / dotaz č. 104063
Dobrý den, Děkujeme za Váš dotaz. Energetické posouzení může provádět energetický specialista dle zákona 406/2000 Sb, §10, který je držitelem oprávnění uděleného ministerstvem ke zpracování energetického auditu a energetického posudku. ...
25.2.19 / dotaz č. 103980
Dobrý den, na dodání PENBu by jste měli trvat. I když budova nemá v tuto chvíli otopný systém a je na počátku rekonstrukce, tak ale tato musí probíhat podle nějakého projektu, který byl nutný pro vydání stavebního povolení....
Odpovídá:  Ing. Pavel Halada* -
21.2.19 / dotaz č. 104021
Dobrý den, v uvedeném odstavci se píše: "další stavby pro bydlení, ve kterých více než polovina podlahové plochy odpovídá požadavkům na trvalé rodinné bydlení a jsou k tomuto účelu určeny a které mají nejvýše tři samostatné byty...
Odpovídá:  Ing. Karel Pejchal - EKIS Praha Enviros
7.2.19 / dotaz č. 102892
Dobrý den, na Váš dotaz není v tuto chvíli jednoznačná odpověď,zejména bez znalosti užívání budov, případně jich stáří. Pokud jsou budovy postaveny před rokem 1947 tak PENB mít nemusí....
Odpovídá:  Ing. Pavel Halada* -
23.1.19 / dotaz č. 102802
Dobrý den, povinnost zpracovat PENB při pronájmu bytu či nebytového prostoru platí i pro bytová družstva. Družstvo jako majitel domu musí zájemci o pronájem předložit PENB a při podpisu smlouvy mu předat originál nebo ověřenou kopii PENB. ...
Odpovídá:  Ing. Jan Truxa - EKIS Praha Ekowatt
18.1.19 / dotaz č. 102665
Dobrý den, povinnost zpracovat průkaz energetické náročnosti budovy ukládá zákon 406/2000 Sb. Průkazů energetické náročnosti budovy se týkají § 7 a 7a. Níže uvádíme údaje, které by se mohly týkat Vaší problematiky. ...
4.1.19 / dotaz č. 102309
21.12.18 / dotaz č. 102214
Dobrý den,
k tomuto výpočtu ybch přizval energospecialistu, který vm s přerušovaným provozem objektu pomůže. Neměl by to být problém zadat to tak, jak bude provoz uvažován....
Odpovídá:  Ing. Libor Hrubý - EKIS Brno CPD
17.12.18 / dotaz č. 102182
Vážený pane, PENB se zpracovává vždy pro celou budovu, v tomto případě pro celý rodinný dům se dvěma byty. Je zřejmé, že vypovídací hodnota PENB pro jednotlivé byty je horší, než kdyby se posuzoval každý byt samostatně....
Odpovídá:  Ing. Jan Truxa - EKIS Praha Ekowatt
11.12.18 / dotaz č. 101713
Dobrý den, děkujeme Vám za dotaz. Budeme předpokládat, že v roce 2018 už na stavební úřad nic podat nestihnete. Tedy první formu stihnete v roce 2019....
« | 1 | .. | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | .. | 61 | »