MPO Efekt - energie efektivně Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR
Efekt

Program efekt

Vázvy

Výzvy

Ekis
Energetické poradenství

Ekis

Publikace

Publikace

Internetová poradna i-EKIS

Poradna i-EKIS slouží pro zodpovídání dotazů z oblasti úspor energie a využívání obnovitelných energetických zdrojů. Od roku 2001, kdy byla poradna spuštěna, zde bylo zodpovězeno několik tisíc dotazů. Poradna umožňuje vyhledávat v databázi zodpovězených dotazů. Možná, že právě zde najdete informace, které potřebujete. Dříve než položíte nový dotaz, projděte zveřejněné odpovědi. V případě složitějších otázek, které vyžadují osobní konzultaci, kontaktujte některé středisko EKIS.

Pokud nebudete se službami středisek EKIS spokojeni, napište nám na adresu efekt@mpo.cz.

Nenašli jste odpověď?
POLOŽIT NOVÝ DOTAZ

Zobrazit odpovědi k tématu 

Odpovědi k tématu: En. audity, en. průkazy a štítky budov 

14.10.11 / dotaz č. 29715
Dobrý den, povinnost zpracovat Průkaz energetické náročnosti budovy (PENB) platí již od 1. 1. 2009. PENB je povinnou součástí projektové dokumentace ke stavebnímu řízení....
Odpovídá:  Ing., Ph.D., MBA Jiří Beranovský -
11.10.11 / dotaz č. 29648
Dobrý den, zákon hovoří o povinnosti zpracovat Průkaz enegetické náročnosti (PENB) pro budovu. Přitom za budovu lze pokládat tu část, která má vlastní popisné číslo a je takto zapsána v katastru nemovitostí. Toto bude asi i váš případ....
Odpovídá:  Ing. Jan Truxa -
29.9.11 / dotaz č. 29379
Dobrý den, každý uchazeč podává ministerstvu písemnou žádost o zápis do seznamu energetických expertů, jejíž vzor stanoví prováděcí právní předpis a to vyhláška 213/2001 Sb. po novelizaci vyhl. 425/2004 Sb....
Odpovídá:  Ing. Jan Kárník* -
4.9.11 / dotaz č. 27882
Dobrý den, na rekonstrukci, která nepřesáhne podlahovou plochou 1000 m2 PENB nepotřebujete (ovšem vždy raději doporučuji vyhovět úředníkovi ze stavebního úřadu – je to rychlejší, méně stresující a vyhnete zbytečným komplikacím jinde)....
Odpovídá:  Ing. Martin Deutsch* -
19.7.11 / dotaz č. 28115
Dobrý den, je možné provést audit jen jedné budovy, přičemž za budovu lze pokládat tu část, která má vlastní popisné číslo a je takto zapsána v katastru nemovitostí. Například může jít o jeden "vchod" v paneláku....
Odpovídá:  Ing. Lenka Hudcová* -
4.5.11 / dotaz č. 27003
Dobrý den. Děkuji za Váš dotaz. Současná platná a závazná norma ČSN 73 0540-2 – Tepelná ochrana budov – požadavky stanovuje požadované a doporučené hodnoty U (součinitel prostupu tepla, jednotkou je W/m2....
19.4.11 / dotaz č. 26848
V současné době existuje ve světě celá řada certifikačních nástrojů a téměř v každém státě se používá odlišná hodnoticí metodika, v některých státech se používá dokonce více metodik certifikace, které si vzájemně konkurují nebo se doplňují (každá...
Odpovídá:  Ing. Tomáš Krásný* -
11.4.11 / dotaz č. 26709
Dobrý den a děkuji Vám za Váš dotaz a za zájem o naše poradenství. Při úvaze zda stěny dodatečně zateplovat či ne je nutno vycházet ze současně platné normy ČSN 73 0540-2....
6.4.11 / dotaz č. 26559
23.2.11 / dotaz č. 25971
Dobrý den. Děkuji za Váš dotaz. Povinnost zpracovat Průkaz energetické náročnosti budovy vyplývá ze zákona 406/2000 Sb. a jeho změn. V daném případě zákonem č.177/2006 Sb. z 23.6.2006, kde je vložen §6a. ...
4.2.11 / dotaz č. 25755
30.1.11 / dotaz č. 25647
Dobrý den, a) máte pravdu, že jsem v začátcích seznamování s programem Zelená úsporám ve smyslu Směrnice MŽP č.9/2009 o poskytování finančních prostředků ze Státního fondu životního prostředí České republiky vedl několik prezentací....
21.1.11 / dotaz č. 25483
Vážený pane, tohle je může být obtížně řešitelný problém a jediná cesta je trpělivě zkoumat všechny možnosti. Z vašeho dotazu mi vyplývá, že vodu zřejmě ohříváte elektřinou a elektřinou také topíte....
Odpovídá:  Mgr. Karel Murtinger* -
« | 1 | .. | 51 | 52