Efekt energie Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR

Internetová poradna i-EKIS

Poradna i-EKIS slouží pro zodpovídání dotazů z oblasti úspor energie a využívání obnovitelných energetických zdrojů. Od roku 2001, kdy byla poradna spuštěna, zde bylo zodpovězeno několik tisíc dotazů. Poradna umožňuje vyhledávat v databázi zodpovězených dotazů. Možná, že právě zde najdete informace, které potřebujete. Dříve než položíte nový dotaz, projděte zveřejněné odpovědi. V případě složitějších otázek, které vyžadují osobní konzultaci, kontaktujte některé středisko EKIS.

Pokud nebudete se službami středisek EKIS spokojeni, napište nám na adresu efekt@mpo.cz.

Nenašli jste odpověď?
POLOŽIT NOVÝ DOTAZ

Zobrazit odpovědi k tématu 

Odpovědi k tématu: En. audity, en. průkazy a štítky budov 

20.3.13 / dotaz č. 38997
Vážený pane, budova je definována v zákoně č. 344/1992 Sb., o katastru nemovitostí České republiky. Definice budovy je uvedena v § 27 písm. i) katastrálního zákona....
Odpovídá:  Ing., Ph.D., MBA Jiří Beranovský - EKIS Plzeň Ekowatt
18.3.13 / dotaz č. 38918
Dobrý den, pokud průkaz prozatím zpracovaný není , pak prodejce písemně vyzve např. SVJ , aby mu průkaz předali. Od SVJ obdrží písemné vyrozumění, že průkaz není z jistých důvodů zpracován....
Odpovídá:  Ing. Jaroslav Vítek* - EKIS Jihlava EAV
18.3.13 / dotaz č. 38941
Vážený pane, pojem "orgán veřejné moci" je nepřímo definován v zákoně č. 300/2008 Sb., viz: http://www.egonov.cz/sluzby/analyzy/organy-verejne-moci-obce-mesta-kraje-stat.html ...
Odpovídá:  Ing. Jan Truxa - EKIS Plzeň Ekowatt
14.3.13 / dotaz č. 38773
Dobrý den, v případě získání oprávnění o zapsání do Seznamu energetických specialistů počítejte s delší čekací lhůtou. Ministerstvo průmyslu a obchodu nevypisuje pravidelné termíny přezkoušení....
Odpovídá:  Ing. Tomáš Müller* - EKIS Ústí nad Labem
11.3.13 / dotaz č. 38759
Dobrý den, za základě zákona 406/2000 Sb. - o hospodaření energií a související předpisy, §7a odstavce 2 písmene a, je vlastník budovy povinen zajistit zpracování průkazu energetické náročnosti budovy při prodeji, pronájmu....
Odpovídá:  Ing. Radek Bělohlávek* - EKIS Kladno
2.3.13 / dotaz č. 38710
Dobrý den, k Vašemu dotazu č. 1: do 31.3.2012 stále platí stávající vyhláška 148/2007 Sb., novela této vyhlášky, jejíž účinnost je předpokládána od 1.4.2013, která měla vyjít do konce února, k dnešním dni dosud nevyšla....
26.2.13 / dotaz č. 38484
Dobrý den, děkuji za Váš dotaz. Novela zákona 406/2000 Sb. k roku 2013 přináší řadu změn v oblasti požadavků na energetickou náročnost budov a rámcově upravuje i požadavky na povinnost zpracování průkazů energetické náročnosti budov (PENB)....
25.2.13 / dotaz č. 38581
Dobrý den, novela zákona č. 406/2000 Sb. o hospodaření energií ve znění pozdějších změn, skutečně zavádí nové povinnosti pro vlastníky budov, stavebníky a SVJ. Zákon vešel v platnost v říjnu 2012, většina ustanovení zákona je účinná od 1....
Odpovídá:  Ing., Ph.D. Roman Bura* - EKIS Brno Stavoprojekta
21.2.13 / dotaz č. 38520
Dobrý den, Povinnost zajistit zpracování průkazu energetické náročnosti budovy ukládá zákon 406/2000 Sb. ve znění změny 318/2012 Sb., a to v paragrafech 7 a 7a. ...
21.2.13 / dotaz č. 38488
Dobrý den, odpověď bohužel nemohu zjednodušit do ano/ne. Věc je složitější. Obecně u uvedené budovy povinnost zpracovat PENB může nastat při: - rekonstrukci - pronájmu - prodeji...
Odpovídá:  Ing. Jiří Cihlář* - EKIS Brno DEA
18.2.13 / dotaz č. 38461
Dobrý den, děkujeme za vaše otázky. ad 1.: pokud jde o budovy, kde není vytápění, resp. chlazení, (např. ČOV) nevztahuje se na ně zákon 406/2000 Sb. PENB mít nemusíte. Jinak musíte mít PENB, pokud pronajímáte celou budovu....
Odpovídá:  Ing., Ph.D., MBA Jiří Beranovský - EKIS Plzeň Ekowatt
13.2.13 / dotaz č. 38394
Vážený pane, děkujeme za vaše otázky. 1/ Průkaz energetické náročnosti (PENB) potřebujete v případě rekonstrukce pouze tehdy, když se rekonstrukce týká více než 25% obálky budovy....
11.2.13 / dotaz č. 38354
« | 1 | .. | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | .. | 63 | »