MPO Efekt - energie efektivně Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR
Efekt

Program efekt

Vázvy

Výzvy

Ekis
Energetické poradenství

Ekis

Publikace

Publikace

Internetová poradna i-EKIS

Poradna i-EKIS slouží pro zodpovídání dotazů z oblasti úspor energie a využívání obnovitelných energetických zdrojů. Od roku 2001, kdy byla poradna spuštěna, zde bylo zodpovězeno několik tisíc dotazů. Poradna umožňuje vyhledávat v databázi zodpovězených dotazů. Možná, že právě zde najdete informace, které potřebujete. Dříve než položíte nový dotaz, projděte zveřejněné odpovědi. V případě složitějších otázek, které vyžadují osobní konzultaci, kontaktujte některé středisko EKIS.

Pokud nebudete se službami středisek EKIS spokojeni, napište nám na adresu efekt@mpo.cz.

Nenašli jste odpověď?
POLOŽIT NOVÝ DOTAZ

Zobrazit odpovědi k tématu 

Odpovědi k tématu: En. audity, en. průkazy a štítky budov 

7.6.19 / dotaz č. 108142
Vážený pane, jako nezávislá energetická poradna nemůžeme vědět, jaký postup SEI napadne. V každém případě platí, že zákon může vykládat pouze soud, nikoli SEI nebo energetická poradna. ...
Odpovídá:  Ing. Jan Truxa - EKIS Praha Ekowatt
30.5.19 / dotaz č. 107920
28.5.19 / dotaz č. 107833
Dobrý den z Vašeho dotazu není zřejmé, zda se jedná o výstavbu nových nebo úpravu stávajících domů. Pokud jde o novou výstavbu, tak již podle stávajícího zákona 409/2000 Sb. v platném znění musí podle §7, odst. 1c, být od 1.1....
Odpovídá:  Ing. Václav Rybář - EKIS Ústí nad Labem K Faktor
10.5.19 / dotaz č. 107189
Dobrý den, děkuji za Váš dotaz. Můj názor je ten, že pokud zvětšuji energeticky vztažnou plochu o více jak 25%, je jedno jestli se vzniklá stavba jmenuje nástavba, přístavba nebo vestavba, je prostě nutné pro nově vzniklý prostor plnit požadavky...
Odpovídá:  Ing. Gabriela Krajcarová - EKIS Praha Ekowatt
18.4.19 / dotaz č. 106522
Dobrý den, u průmyslových hal je v zákoně vyjímka, že do spotřeby energie 700 GJ, nemusí hala plnit žádné požadavky na energetickou náročnost, ani není povinnost zpracovávat PEN....
Odpovídá:  Ing., Ph.D. Jiří Tencar - EKIS Praha Ecoten
28.3.19 / dotaz č. 105649
ad 1) pro nástavbu ke stavebnímu povolení budou třeba 2 průkazy: a) jeden s účelem "větší změna dokončené budovy" pro starou i novou část budovy dohromady (za předpokladu, že se zvětší původní obálka vytápěné budovy o více než 25%), ...
Odpovídá:  Ing. Jiří Košťál - EKIS Plzeň ArchEnergy
25.3.19 / dotaz č. 105487
Dobrý den, průkaz energetické náročnosti budovy dle zákona č. 406/2000 Sb. zajišťuje prodávající, takže nejspíš vlastník 1/2, nicméně se jedná spíše o právní názor a pokud není mezi majiteli shoda, tak doporučujeme se obrátit na právníka....
Odpovídá:  Ing. Kateřina Berková* -
19.3.19 / dotaz č. 105248
6.3.19 / dotaz č. 104870
Dobrý den, průkaz energetické náročnosti budovy (PENB) má platnost 10 let. Pokud jste tedy v roce 2016 obdržel PENB z roku 2009, měl by být platný....
Odpovídá:  Ing. Zdeněk Ročárek - EKIS Praha EnergySim
6.3.19 / dotaz č. 104746
Odpovídá:  Ing. Pavel Halada* -
27.2.19 / dotaz č. 104063
Dobrý den, Děkujeme za Váš dotaz. Energetické posouzení může provádět energetický specialista dle zákona 406/2000 Sb, §10, který je držitelem oprávnění uděleného ministerstvem ke zpracování energetického auditu a energetického posudku. ...
Odpovídá:  Ing. Miroslav Nezdara* -
25.2.19 / dotaz č. 103980
Dobrý den, na dodání PENBu by jste měli trvat. I když budova nemá v tuto chvíli otopný systém a je na počátku rekonstrukce, tak ale tato musí probíhat podle nějakého projektu, který byl nutný pro vydání stavebního povolení....
Odpovídá:  Ing. Pavel Halada* -
21.2.19 / dotaz č. 104021
Dobrý den, v uvedeném odstavci se píše: "další stavby pro bydlení, ve kterých více než polovina podlahové plochy odpovídá požadavkům na trvalé rodinné bydlení a jsou k tomuto účelu určeny a které mají nejvýše tři samostatné byty...
Odpovídá:  Ing. Karel Pejchal - EKIS Praha Enviros
14.2.19 / dotaz č. 103675
Stanovení hodnoty neobnovitelné primární energie pro referenční budovu není závislé na účelu zpracování PENBu ani na stáří budovy....
9.2.19 / dotaz č. 103222
Podle § 7, odst. 1, zákona č. 406/2000Sb. musí být pro novostavby splněny požadavky na energetickou náročnost budovy. Tyto požadavky se dokládají průkazem energetické náročnosti budovy. (dále jen PENB). ...
Odpovídá:  Ing. Zdeněk Juráček - EKIS Boskovice VO revital
7.2.19 / dotaz č. 102892
Dobrý den, na Váš dotaz není v tuto chvíli jednoznačná odpověď,zejména bez znalosti užívání budov, případně jich stáří. Pokud jsou budovy postaveny před rokem 1947 tak PENB mít nemusí....
Odpovídá:  Ing. Pavel Halada* -
23.1.19 / dotaz č. 102802
Dobrý den, povinnost zpracovat PENB při pronájmu bytu či nebytového prostoru platí i pro bytová družstva. Družstvo jako majitel domu musí zájemci o pronájem předložit PENB a při podpisu smlouvy mu předat originál nebo ověřenou kopii PENB. ...
Odpovídá:  Ing. Jan Truxa - EKIS Praha Ekowatt
« | 1 | .. | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | .. | 52 | »