MPO Efekt - energie efektivně
 INFORMAČNÍ PORTÁL Ministerstva průmyslu a obchodu
    O PODPOŘE ENERGETICKÝCH ÚSPOR A VYUŽITÍ OBNOVITELNÝCH ZDROJŮ ENERGIE

Publikace

V této rubrice najdete publikace vydané s podporou z Programu EFEKT - Státního programu na podporu úspor energie a využití obnovitelných zdrojů energie.

DŘEVNÍ PELETA II spalování v malých zdrojích tepla

Rok vydání: 2011
Zdroj: Zdeněk Lyčka, LING Vydavatelství s.r.o.
Stáhněte zde:   1-text-ii.pdf

Ze strany obchodníků a výrobců je zákazník zahlcován informacemi o technické úrovni jejich výrobků. Ale jak reálné jsou tyto informace to se zpravidla nedozví. Proto vznikla tato kniha, která chce být praktickou pomůckou pro ty, kteří se spalováním dřevních pelet přicházejí do styku ve svých domovních kotelnách.
Požadavek efektivity a vysoké účinnosti transformace energie ukazuje na výhody využívání biomasy pro vytápění. Hlavními argumenty jsou využívání lokálních zdrojů a vysoká účinnost. Individuální vytápění dřevem, tedy biomasou, má dlouhou tradici a moderní krbová kamna nabízejí slušný uživatelský komfort a vysoký stupeň využití energie paliva. Protože je při spalování tuhých paliv velkým problémem příprava paliva a manipulace s ním, bylo nutné nalézt způsob úpravy biomasy pro spalování do formy, umožňující použití v moderních zařízeních s automatickou dopravou paliva do ohniště. Řešením se ukázala být peletizace.

Aktuality 

 • NOVÁ VERZE TEXTU PROGRAM 2017-2021

  10.10.2017 Právě byl zveřejněn mírně pozměněný text programu EFEKT 2017-2021.
  Stáhnout
 • EFEKT 2017 - metodický pokyn pro žádost o dotaci na ÚSPORNÉ PROJEKTY SE ZÁSADAMI DOBRÉ PRAXE

  31.03.2017 MPO vydalo metodický pokyn jak správně vytvořit žádost o dotaci v aktivitě 2F "Příprava realizace kvalitních energeticky úsporných projektů se zásadami dobré praxe".
  Stáhnout
 • EFEKT 2017 - metodický pokyn pro žádost o dotaci na VEŘEJNÉ OSVĚTLENÍ

  11.12.2016 MPO vydalo metodický pokyn jak správně vytvořit žádost o dotaci na rekonstrukci veřejného osvětlení, jaký má být energetický audit a dlaší podrobnosti. Tento pokyn je velmi důležitý pro žadatele o dotaci na VO.
  Stáhnout


© MPO 2008. Kontakt na správce webu:
Realizoval: EkoWATT. Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect