Efekt energie Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR

Internetová poradna i-EKIS / odpověď

25.1.24 / dotaz č. 182982
Dobrý den,
vybourávám poškozený 11 metrový dvou průduchový komín u staršího domu. Jeden průduch slouží pro peletkový kotel Ponast KP21 ve sklepě a v druhý průduch pro krb v obýváku bez výměníků o neznámém výkonu. Dům jsem nedávno koupil a je umístěn na kopci. Jaký mám komín prosím zvolit pro předmětné zdroje tepla? Uvažuji o dvou průduchovém polském certifikovaném komínu SCHEIER s keramickou vložkou. Poraďte mi prosím jakou mám zvolit keramiku komína? Pro suchý nebo mokrý provoz (D/W) a o jakém průměru mám prosím dimenzovat spalinové cesty?
Výkon kotle 8,6-29kW, teplota spalin 101-141°C, min. tah 8Pa, výrobce doporučuje orientačně prům. komína 160mm a doporučuje konstrukci odolnou proti vlhkosti.
P.S. Když je certifikovaná vložka odolná požáru sazí (3) tak není pro mokrý provoz a obráceně.
Děkuji za odpověď
Vážený pane,
bohužel v tomto roce nedisponujeme, alespoň prozatím, odborníkem, který by Vám mohl odborně poradit. Měli jsme, skončila mu certifikace a tak jsme s ním ukončili spolupráci. Prosím , obraťte se na jiné středisko. Naše se v tomto roce zabývá především o úspory energie v dopravě přes elektromobilitu. Je nám líto.
Odpovídá:  Mgr. Jaromír Vegr - EKIS Sedlec - Prčice, APE tisk