Efekt energie Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR

Internetová poradna i-EKIS / odpověď

15.10.14 / dotaz č. 52559
Dobrý den,
protože vlastním menší domek, který nepatří, dle mého názoru, mezi energetiky náročné, uvažuji o získání energie na ohřev TUV a otop domu nějakou alternativní metodou.
Podkroví domu jsem od stávajícího topení (plyn) odstříhnul a instaloval jsem TČ vzduch/vzduch, rspektive inverzní klimatizaci.
Můj dotaz tedy zní, co je výhodnější pro ohřev TUV a topení pro přízemí domu, pokud jsem se omezil na volbu solární energie t.j. tepelné kolektory ( sedlová střecha orientovaná na jih ) a tepelným čerpadlem vzduch/voda .
Rád bych využil konzultace ve Vaší českobudějovické kanceláři, pokud je to možné prostřednicvím tohoto mailu iniciovat.

Děkuji předem za Vaší odpověď. S pozdravem
Hezký den,

na ohřev užitkové vody je možné použít termické sluneční zařízení a bude samozřejmě záležet na velikosti kolektorové plochy jakou měrou bude možno podporovat i vytápění domu.
Zajímavou alternativou pro ohřev vody je také fotovoltaické zařízení, které by vám navíc mohlo vyrábět i elektřinu pro jiné účely. Aby bylo možné vám kvalifikovaně poradit, je potřebné znát více informací o vašem domě i jeho technologiích.

Pokud budete chtít osobně u nás v ECČB poradit, můžete si s námi dojednat termín. Potřebné informace najdete na našich stránkách: www.eccb.cz.

S přátelským pozdravem Lubomír Klobušník, energetický poradce ECČB