MPO Efekt - energie efektivně
 INFORMAČNÍ PORTÁL Ministerstva průmyslu a obchodu
    O PODPOŘE ENERGETICKÝCH ÚSPOR A VYUŽITÍ OBNOVITELNÝCH ZDROJŮ ENERGIE

Internetová poradna i-EKIS - Odpověď

tisk

Dobrý den,

potřeboval bych poradit se zateplením nad kleštinami. Chceme zateplovat střechu a chceme aby kleštiny byly vidět. Je tento můj předpokládaný postup správný?

1 ) Vata mezi krokve 18 cm
2 ) pomocný rošt a vata mezi něj 5 cm kolmo ke krokvím
3 ) parozábrana
4 ) držáky na sádrokarton
5 ) mezi ně vata 5 cm a pak sádrokarton,

s tím , že parozábranu bych protáhl mezi kleštinami , pořádně jí na ně přilepil , aby nevznikla mezírka. Hlavně bych tedy chtěl ale vědět , zda je možné na kleštiny položit sádrokarton a pak jej do nich přišroubovat , na něj položit parozábranu a pak na ni položit vatu?

Děkuji předem za Vaše rady.
[ 25.10.17 - dotaz číslo: 88141 - téma: Zateplování budov ]

Váš postup je správný. Síla izolace mezi krokvemi zřejmě vychází z rozměrů krokví Pouze doporučuji podle možností zvýšit tloušťku tepelné izolace z uvažovaných 5 cm na vyšší hodnotu. Instalace parozábrany musí být provedena velice pečlivě. Případným pronikáním vodní páry by mohlo dojít ke kondenzaci v materiálu izolace a tím k jejímu znehodnocen Položit sádrokartonové desky na krokve a ke krokvím je připevnit je možné. Pok musí být položena parozábrana a na ni tepelná izolace. A to za předpokladu, že sádrokarton váhu tepelné izolace unese bez deformace. Zde bude nutno uvážit vzájemnou vzdálenost krokví a váhu tepelné izolace, která se vyrábí v různých tloušťkách a tedy v různých vahách na m2.

Ing. Jar. Winkler
energetický poradce ECČB.
[ Odpovídá: Ing. Jaroslav Winkler - EKIS České Budějovice Energy Centre ]

© MPO 2008. Kontakt na správce webu:
Realizoval: EkoWATT. Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect