MPO Efekt - energie efektivně
 INFORMAČNÍ PORTÁL Ministerstva průmyslu a obchodu
    O PODPOŘE ENERGETICKÝCH ÚSPOR A VYUŽITÍ OBNOVITELNÝCH ZDROJŮ ENERGIE

Internetová poradna i-EKIS - Odpověď

tisk

Dobrý den, prodávám RD s instalovanou FVE ne střeše. Výkon FVE je 4,48 kWp, udělena licence a zelený bonus v roce 2012. Jak postupovat při převodu vlastnických práv? Musí být v kupní smlouvě FVE přesně specifikována a uvedena částka za kterou se převádí na nového majitele? Jak zajistit, aby nabytí právní moci nové licence a převodu vlastnictví nastalo zároveň? Děkuji za odpověď.
[ 6.9.18 - dotaz číslo: 97662 - téma: Energie slunce – výroba elektřiny ]

Dobrý den,

při převodu předmětné nemovitosti včetně FVE není důležitá suma za kterou se FVE předává, důležitý je samotný převod vlastnických práv, který je třeba doložit na ERÚ pro žádost o zrušení licence (u původního provozovatele) a udělení licence (pro nového provozovatele). Převod práv bych doporučoval řešit samostatným dokumentem, případně samostatnou přílohou kupní smlouvy s tím, že bude třeba doložit kopii na ERÚ k žádostem. Obě žádosti je velmi vhodné poslat na ERÚ zároveň, předejde se tím mnoha problémům s doložením provozování FVE.

Co se týká dotazu k současnému nabytí právní moci nové licence a převodu vlastnictví nemovitosti, dle mého názoru toto nelze koordinovat, protože se obojí zajišťuje u jiných úřadů, které si mohou (a nemusí) vyžádat doplnění vašich žádostí čímž se nabytí právní moci posouvá. Spíše bych v tomto doporučoval dohodu účastníků, řízenou zejména převodem práv k nemovitosti.

S pozdravem

Antonín Navrátil

Související legislativa[ Odpovídá: Ing. Antonín Navrátil - EKIS Plzeň DEK ]

© MPO 2008. Kontakt na správce webu:
Realizoval: EkoWATT. Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect