MPO Efekt - energie efektivně
 INFORMAČNÍ PORTÁL Ministerstva průmyslu a obchodu
    O PODPOŘE ENERGETICKÝCH ÚSPOR A VYUŽITÍ OBNOVITELNÝCH ZDROJŮ ENERGIE

Internetová poradna i-EKIS - Odpověď

tisk

Dobrý den, mám plynový turbokotel kotel a mám problém s kouřovodem. asi 5 let fungoval bez problému, ale nyní se kotel trochu dusí - pulzuje dekl spalovací komory. Problém bude nejspíš v přívodu vzduchu, ve kterém kondenzuje voda, existuje např možnost profouknutí kompresorem, nebo něco podobného? nechci vybourat sádrokarton a měnit celý "turbokomín"

děkuji
[ 12.8.19 - dotaz číslo: 110071 - téma: Vytápění ]

„Pulsování" krytu spalovací komory může mít více příčin, na základní funkci má vliv nejen přívod vzduchu, ale i odvod spalin a přívod plynu. Pokud se v systému spotřebič/odvod spalin vyskytne problém, je ve většině případů možno ho „neinvazivně" odhalit. Zkušení odborníci mají k dispozici sofistikované měřicí i optická zařízení, kterými je možno spotřebič i spalinovou cestu diagnostikovat bez nutnosti její demontáže.

V první fázi tedy důrazně doporučujeme nechat spotřebič i odvod spalin prohlédnout servisním nebo revizním technikem, který na základě této prohlídky může stanovit postup odstranění problému. Profukování kompresorem ani podobné akce svépomocí nelze v žádném případě doporučit.
[ Odpovídá: Ing. Walter Sodomka - EKIS Kamenice ]

© MPO 2008. Kontakt na správce webu:
Realizoval: EkoWATT. Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect