MPO Efekt - energie efektivně
 INFORMAČNÍ PORTÁL Ministerstva průmyslu a obchodu
    O PODPOŘE ENERGETICKÝCH ÚSPOR A VYUŽITÍ OBNOVITELNÝCH ZDROJŮ ENERGIE

Internetová poradna i-EKIS - Odpověď

tisk

Dobrý den,

je možné nahrazení PENB fakturami za energie v případě pronájmu nebo prodeje bytu v bytovém domě dle 78/2013, nebo už tato možnost neplatí ? Případně dle jakého nařízení už to není v platnosti?

Děkuji za odpověd´
[ 9.1.18 - dotaz číslo: 89595 - téma: Legislativa ]

Dobrý den,

dle zákona č. 406/2000 Sb. Zákon o hospodaření energií, § 7 je možné nahradit Průkaz energetické náročnosti budovy (zk.PENB) fakturami za spotřebované energie při splnění uvedených náležitostí. Konkrétně je v zákoně (č. 406/2000 Sb, § 7a, odst. 7) uvedeno:

Pokud vlastníkovi jednotky nebyl na písemné vyžádání předán průkaz podle odstavce 1 nebo 2, může jej nahradit vyúčtováním dodávek elektřiny, plynu a tepelné energie pro příslušnou jednotku za uplynulé 3 roky; v tom případě pro něj neplatí povinnost podle odstavce 3 písm. c).


S pozdravem
Ing. Ondřej Židek
ondrej.zidek@dek-cz.com
733 168 568

Související legislativa



[ Odpovídá: Ing. Marcela Šafářová - EKIS Brno DEK ]

© MPO 2008. Kontakt na správce webu:
Realizoval: EkoWATT. Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect