MPO Efekt - energie efektivně Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR
Efekt

Program efekt

Vázvy

Výzvy

Ekis
Energetické poradenství

Ekis

Publikace

Publikace

OMEZENÍ OSOBNÍCH KONZULTACÍ V PORADNÁCH EKIS

PORADNY EKIS MOHOU PŘERUŠIT POSKYTOVÁNÍ OSOBNÍCH KONZULTACÍ NEJMÉNĚ DO KONCE OMEZUJÍCÍCH OPATŘENÍ.
Při zájmu o konzultaci nejdříve kontaktujte vybrané EKIS telefonicky či e-mailem a postupujte dále podle vzájemné dohody.

Prohlášení o zpracování osobních údajů ve státním programu na podporu úspor energie (GDPR)

Informace - osobní údaje (GDPR)

Internetová poradna i-EKI / odpověď

16.3.20 / dotaz č. 116271
Dobrý den,
Jsme bytové družstvo o cca 118 jednotek v Praze, vytápěné z CZT a máme zájem o instalaci patní regulace vytápění. Bylo by možné od Vás získat nějaké doporučení popřípadě rady k této problematice?

Děkuji za odpověď.
Dobrý den,

Děkujeme za důvěru a rádi Vám pomůžeme. Potřebovali bychom však více informací. Hlavním účelem pořízení tohoto typu regulace je jednak omezení dodávky tepla do domu v době kdy jej nepotřebujete, resp. omezení okamžitého výkonu, což je výhodné zejména v případě dvouslokové ceny tepla a dále je hlavním smyslem regulace pomocí teploty topné vody s vysokým potenciálem úspor energie potažmo financí, zejména v případě tzv. výkonových smluv. Možností řešení by mohlo být více v závislosti na způsobu provedení výměníkové stanice, přípravy teplé vody (a cirkulace) apod. Ideálně, pokud byste se mohl dostavit s detaily o domě k nám na konzultaci. Shodou okolností zde kousek od kanceláře je na jednom bytovém domě patní regulace instalována s možností domluvy o návštěvě, snad i nyní v době karantén. V letošním roce by měl být opět k dispozici dotační titul MHMP na podporu této regulace, tak bychom Vám současně poradili, jak tuto dotaci využít. Na konzultaci prosím přineste i smlouvu o dodávce tepla a jednu roční fakturu.

Dejte prosím vědět, jaký termín konzultace je pro Vás nejvhodnější.

Přeji krásný den.
Odpovídá:  Ing. Lukáš Pučelík - EKIS Praha Porsenna
Téma:  Vytápění
tisk