MPO Efekt - energie efektivně
 INFORMAČNÍ PORTÁL Ministerstva průmyslu a obchodu
    O PODPOŘE ENERGETICKÝCH ÚSPOR A VYUŽITÍ OBNOVITELNÝCH ZDROJŮ ENERGIE

Internetová poradna i-EKIS - Odpověď

tisk

Dobrý den, chceme stavět RD bungalov cca 160 m2 zastavěné plochy a zajímalo by mne, jaké podlahové vytápění použít. Jestli teplovodní s ohřevem na plyn, nebo elektrické podlahové za použití topných kabelů. Četl jsem na internetu spousty komentářů a vlastně jsem se nikde nedozvěděl jasnou odpověď ohledně nákladů na vytápění a provoz(u plynu například revize kotle). Dále bych se chtěl zeptat jak se řeší teplovodní podlahové vytápění a krb v obývacím pokoji kde většinou bývá termostat - jak je ošetřeno nevypnutí podlahového topení v ostatních pokojích.Předem děkuji za odpovědi.
[ 10.10.18 - dotaz číslo: 99709 - téma: Plyn, Vytápění, Elektřina ]

Děkuji za Váš dotaz .Vzhledem k platnosti Vyhlášky Č. 230/2015 Sb.,,kterou se mění Vyhláška Č.78/ 213Sb a je platná od 1.12. 2015. vyhláška o energetické náročnosti budov, kde bohužel nedošlo k očekávané úpravě koeficientu neobnovitelné primární energie a zůstal v platnosti konverzní faktor 3. S ohledem na požadavky parametrů pro nové budovy od 1.1.2015 a téměř nulové budovy (státní budovy a následně i ostatní výstavba)
Bude problém pouhé vytápění elektrickou energií, které nebude kompenzováno OZE v kombinaci s nadstandardní kvalitou obálky budovy.K žádosti o stavebnímu povolení jste povinen předložit PENB (průkaz energetické náročnosti budovy) ve kterém musí být splněna uvedená podmínka (Využití OZE,kvalita obálky budovy).Zpracování PENB může provést pouze k tomu oprávněná osoba.
Řešení problému regulace vytápěcích systemů (např.podlahového vytápění a krbu) je zpracováno řadou výrobců.

ing.V. Kindl[ Odpovídá: Ing. Václav Kindl - ]

© MPO 2008. Kontakt na správce webu:
Realizoval: EkoWATT. Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect