Efekt energie Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR

Internetová poradna i-EKIS

Poradna i-EKIS slouží pro zodpovídání dotazů z oblasti úspor energie a využívání obnovitelných energetických zdrojů. Od roku 2001, kdy byla poradna spuštěna, zde bylo zodpovězeno několik tisíc dotazů. Poradna umožňuje vyhledávat v databázi zodpovězených dotazů. Možná, že právě zde najdete informace, které potřebujete. Dříve než položíte nový dotaz, projděte zveřejněné odpovědi. V případě složitějších otázek, které vyžadují osobní konzultaci, kontaktujte některé středisko EKIS.

Pokud nebudete se službami středisek EKIS spokojeni, napište nám na adresu efekt@mpo.cz.

Nenašli jste odpověď?
POLOŽIT NOVÝ DOTAZ

Zobrazit odpovědi k tématu 

Odpovědi k tématu: En. audity, en. průkazy a štítky budov 

23.11.22 / dotaz č. 147128
Dobrý den, technické systémy započítané do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB) stanovuje příslušná legislativa, zejména vyhláška č. 264/2020 Sb. o energetické náročnosti budovy. ...
Odpovídá:  Ing. Zdeněk Ročárek - EKIS Praha EnergySim
16.11.22 / dotaz č. 146074
Dobrý den, co se týče Vašeho dotazu/popisu: a) k posouzení energ. úsporných opatření netřeba nutně energ. audit, stačí jednodušší energ. studie, apod. příp....
10.11.22 / dotaz č. 145996
9.11.22 / dotaz č. 146063
Dobrý den, v tomto případě by se mělo postupovat podle předpisů v době ohlášení, tedy podle pravidel k energetické náročnosti budov v roce 2011....
Odpovídá:  Ing. Karel Šafařík - EKIS Praha Anylopex
7.11.22 / dotaz č. 145162
Dobrý den, pokud je součástí VZT jednotky TČ vzduch-vzduch, tak se definuje klasicky jako tepelné čerpadlo, a poté v otopné soustavě přiřadí. Plus se zatrhne, že se jedná o teplovzdušné vytápění....
Odpovídá:  Ing., Ph.D. Pavel Adam - EKIS Brno, OPTIMALIZACE BUDOV
2.11.22 / dotaz č. 144837
Vážená, v případě, kdy jsou v objektu osazena krbová kamna s teplovodním výměníkem (s ručním přikládáním) - dle vašeho textu jako "primární" (chápeme jako jeden z více zdrojů v objektu), tak opravdu dle vámi citované ČSN 730331-1, resp....
Odpovídá:  Ing. Lukáš Svoboda - EKIS Olomouc Ing. Svoboda
25.10.22 / dotaz č. 144999
Vážený pane kolego, děkujeme za vaše dotazy. Povinnost zpracovat PENB platí pro budovy, které se vytápí či chladí, viz § 2 odst. 1 písm. p) zákona č. 406/2000 Sb: ...
Odpovídá:  Ing. Jan Truxa - EKIS Praha Ekowatt
12.10.22 / dotaz č. 144204
Dobrý den, děkuji za dotaz. Máte pravdu, při podání žádosti o stavební povolení se vyžaduje plnění v té době platných požadavků. Zpracování nového průkazu en....
Odpovídá:  Mgr.A. Miroslav Misař - EKIS Jihlava M. Misař
12.10.22 / dotaz č. 143987
Dobrý den Jedná se o změnu charakteru užívání objektu, tudíž změna má vliv na potřebu a spotřebu energie v budově, tudíž součástí žádosti o změnu užívání na stavební úřad je i zpracovaný PENB (Průkaz energetické náročnosti) vypracovaný dle Vyhlášky...
5.10.22 / dotaz č. 143724
Dobrý den, hodnocení budov je nastaveno především na budovy s vytápěním. Výjimka dle §7 odst. 5 písm. e) se na tento případ nevztahuje, protože spotřeba budovy je mnohem větší než 195 MWh/rok. ...
Odpovídá:  Ing. Lucie Kaplanová - EKIS Praha Enviros
27.9.22 / dotaz č. 143153
26.9.22 / dotaz č. 142905
K Vašemu dotazu týkajícího se zpracování PENB při prodeji bytové jednotky Vám sdělujeme následující : Povinnost zpracování, předkládání a předávání PENB při prodeji bytové jednotky upravuje zákon č. 406/2000 Sb. v platném znění ve svém §7a odst. 2....
Odpovídá:  Ing. Pavel Svoboda - EKIS Olomouc Ing. Svoboda
26.9.22 / dotaz č. 142904
Dobrý den, jedná-li se o "Účinnou soustavu zásobování tep. energií" lze ověřit na stránkách ERU, tím je dáno; podíl zdrojů obnovitelných zdrojů je třeba pak ověřit u konkrétní teplárny. S pozdravem,...
Odpovídá:  Ing., Ph.D. Pavel Adam - EKIS Brno, OPTIMALIZACE BUDOV
14.9.22 / dotaz č. 142717
Dobrý den, co se týká novostavby a garáže a výpočtu pro stavební povolení - uvažujete garáže dle projektu topení. Tedy pokud tam má projektant navrženou teplotu, zadáte garáž jako druhou zónu s teplotou dle projektu....
Odpovídá:  Ing. Marcela Kovářová - EKIS Vsetín Městský úřad
13.9.22 / dotaz č. 142544
11.9.22 / dotaz č. 142158
Dobrý den, PENB pro Změnu zdroje tepla a hlavně pro změnu v užívání stavby je třeba mít zpracován dle platné vyhlášky - tedy: 264/2020 Sb. Vyhláška o energetické náročnosti budov. Vyhláška 148/2007 byla touto vyhláškou nahrazena....
Odpovídá:  Ing., Ph.D. David Sýkora - EKIS Ostrava Ing. Sýkora
2.9.22 / dotaz č. 142219
Vážený pane, v bytových domech se PENB vyvěšovat nemusí. Tato povinnost platí pouze pro budovy určené k užívání veřejností. Viz §7a zákona č. 406/2000 Sb. ...
Odpovídá:  Ing. Jan Truxa - EKIS Praha Ekowatt
1 | 2 | 3 | 4 | .. | 57 | »