MPO Efekt - energie efektivně Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR
Efekt

Program efekt

Vázvy

Výzvy

Ekis
Energetické poradenství

Ekis

Publikace

Publikace

Internetová poradna i-EKIS

Poradna i-EKIS slouží pro zodpovídání dotazů z oblasti úspor energie a využívání obnovitelných energetických zdrojů. Od roku 2001, kdy byla poradna spuštěna, zde bylo zodpovězeno několik tisíc dotazů. Poradna umožňuje vyhledávat v databázi zodpovězených dotazů. Možná, že právě zde najdete informace, které potřebujete. Dříve než položíte nový dotaz, projděte zveřejněné odpovědi. V případě složitějších otázek, které vyžadují osobní konzultaci, kontaktujte některé středisko EKIS.

Pokud nebudete se službami středisek EKIS spokojeni, napište nám na adresu efekt@mpo.cz.

Nenašli jste odpověď?
POLOŽIT NOVÝ DOTAZ

Zobrazit odpovědi k tématu 

Odpovědi k tématu: Legislativa 

13.9.16 / dotaz č. 72329
2.9.16 / dotaz č. 71953
Odpovídá:  Ing., Arch. Petr Vlasák* -
Téma:  Legislativa
4.8.16 / dotaz č. 70972
Dobrý den, odpovědět na váš dotaz zřejmě nebude zcela jednoznačné, jelikož vámi uvedené základní informace (vinný sklípek 134 m2) není vypovídající, čímž se budu snažit odpovědět trochu obšírněji....
Odpovídá:  Ing. Václav Šafařík - EKIS Hustopeče
2.8.16 / dotaz č. 70743
Dobrý den, 1) Ano, je to tak. PENB bude vypracován podle projektu úprav, popisuje tedy stav Vaší budovy po plánované rekonstrukci. Jeho účelem není navrhovat nová opatření. Slouží k ověření, že navržené úpravy jsou dostačující pro NZÚ. ...
Odpovídá:  Filip Mikulenka* -
19.7.16 / dotaz č. 70560
Dobrý den, podmínky pro zpracování průkazu energetické náročnosti budovy stanoví § 7a, zákona č. 406/2000 Sb., o hospodaření energií, v platném znění; v odst....
Odpovídá:  Ing. Václav Šafařík - EKIS Hustopeče
9.5.16 / dotaz č. 68776
Dobrý den, povinnost zpracování průkazu energetické náročnosti budovy (PENB) je dána §7a zákona o hospodaření energií č. 406/2000 Sb. ve znění pozdějších předpisů....
Odpovídá:  Ing. Lucie Stuchlíková - EKIS Praha Porsenna
Téma:  Legislativa
27.4.16 / dotaz č. 68502
Vážený pane, povinnost "vybavit vnitřní tepelná zařízení budov přístroji regulujícími dodávku tepelné energie" (dle §7 odst. 4 písm. a) zákona) máte v zásadě splněnou tím, že jste na tělesa instalovali TRV. ...
Odpovídá:  Mgr., MBA František Macholda -
Téma:  Legislativa
4.4.16 / dotaz č. 67813
Dobrý den, Děkuji za Vaše dotazy. Nejprve si dovolím zodpovědět druhou část dotazu, kde platí, přesně jak píšete, že veškeré konstrukce vytápěné půdní vestavby sousedící s renovovaným střešním pláštěm jsou považovány za ochlazovanou obálku budovy...
Odpovídá:  Ing. Petr Šrutka* -
16.3.16 / dotaz č. 67491
Dobrý den, pokud vám správně rozumíme, VZT zařízení nijak nesouvisí s chlazením, obojí může fungovat nezávisle. V takovém případě není důvod zahrnovat VZT do kontroly klimatizace. S pozdravem F. Macholda, K. Srdečný...
Odpovídá:  Mgr., MBA František Macholda -
Téma:  Legislativa
29.2.16 / dotaz č. 66980
Dobrý den, odkazujete se na větu uvedenou v §17 odst. 1 písmene g) zákona č. 201/2012 Sb., o ochraně ovzduší, v aktuálním znění. Zda dosahujete nebo nedosahujete příkonu 10 kW zákon neřeší. Jmenovitý příkon je příkon udávaný výrobcem kotle....
Odpovídá:  Ing. Karel Pejchal - EKIS Praha Enviros
Téma:  Legislativa
25.2.16 / dotaz č. 66740
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Odpověď jsme konzultovali s rakouskými kolegy a je to tak, že členění staveb na pasivní stavby, stavby s téměř nulovou spotřebou energie a nízkoenergetické podle U není v Rakousku dáno žádnou normou ani...
Odpovídá:  Ing. Josef Šťastný - EKIS České Budějovice Energy Centre
Téma:  Legislativa
« | 1 | .. | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | .. | 24 | »