Efekt energie Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR

Internetová poradna i-EKIS

Poradna i-EKIS slouží pro zodpovídání dotazů z oblasti úspor energie a využívání obnovitelných energetických zdrojů. Od roku 2001, kdy byla poradna spuštěna, zde bylo zodpovězeno několik tisíc dotazů. Poradna umožňuje vyhledávat v databázi zodpovězených dotazů. Možná, že právě zde najdete informace, které potřebujete. Dříve než položíte nový dotaz, projděte zveřejněné odpovědi. V případě složitějších otázek, které vyžadují osobní konzultaci, kontaktujte některé středisko EKIS.

Pokud nebudete se službami středisek EKIS spokojeni, napište nám na adresu efekt@mpo.cz.

Nenašli jste odpověď?
POLOŽIT NOVÝ DOTAZ

Zobrazit odpovědi k tématu 

Odpovědi k tématu: Ceny energií, účtování tepla 

7.4.11 / dotaz č. 26634
Rozúčtování nákladů za teplo a teplou vodu je dáno vyhláškou č. 477/2006 Sb. Rozúčtování nákladů s respektováním tepelných toků ( představuje základní složku) zahrnuje :...
Odpovídá:  Ing. Pavel Kárník* - EKIS Praha, Seven
14.3.11 / dotaz č. 26265
Dobrý den, předně děkuji za dotaz a není se potřeba za formulaci omlouvat. Nicméně si dovolím na základě zkušeností předeslat, že vámi uvedená platba 4.500 Kč (včetně DPH) za 74 m2 nebytového přízemního prostoru vytápěného parou není neobvyklá....
Odpovídá:  Ing. Jiří Křupka* - EKIS Bruntál
13.3.11 / dotaz č. 26263
Děkuji za dotaz. Odpověď má 2 roviny. První je, jakého zvolit dodavatele elektřiny a druhá je jakou zvolit sazbu. Obě tyto roviny vedou k nejmenší možné platbě za elektřinu. Oboje lze spočítat na kalkulačce, která je umístěná na stránce www.eru....
28.2.11 / dotaz č. 25955
Výpočet spotřebovaného tepla, kromě konstanty, se skládá ze součinu průtoku topné vody a rozdílu teplot v přívodním a vratném potrubí. Ve vašem případě proteče kalorimetrem více vody než se skutečně potřebuje....
Odpovídá:  Ing. Pavel Kárník* - EKIS Praha, Seven
8.2.11 / dotaz č. 25779
Vážená paní, vámi dotazovaný problém řeší vyhláška 194/2007 Sb., kde se v § 2, odst. 6 uvádí, že místnosti je nutné vytápět na teplotu požadovanou v projektová dokumentaci....
Odpovídá:  DiS. František David* - EKIS Plzeň
27.1.11 / dotaz č. 25584
Dobrý den, z Vaší otázky cítím, že máte dojem, že doplácíte na temperování neobsazených bytů, proto se v odpovědi zaměřím na rozúčtovaní nákladů za vytápění. ...
« | 1 | .. | 30 | 31 | 32 | 33