MPO Efekt - energie efektivně Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR
Efekt

Program efekt

Vázvy

Výzvy

Ekis
Energetické poradenství

Ekis

Publikace

Publikace

Prohlášení o zpracování osobních údajů ve státním programu na podporu úspor energie (GDPR)

Informace - osobní údaje (GDPR)

Internetová poradna i-EKIS

Poradna i-EKIS slouží pro zodpovídání dotazů z oblasti úspor energie a využívání obnovitelných energetických zdrojů. Od roku 2001, kdy byla poradna spuštěna, zde bylo zodpovězeno několik tisíc dotazů. Poradna umožňuje vyhledávat v databázi zodpovězených dotazů. Možná, že právě zde najdete informace, které potřebujete. Dříve než položíte nový dotaz, projděte zveřejněné odpovědi. V případě složitějších otázek, které vyžadují osobní konzultaci, kontaktujte některé středisko EKIS.

Pokud nebudete se službami středisek EKIS spokojeni, napište nám na adresu efekt@mpo.cz.

Nenašli jste odpověď?
POLOŽIT NOVÝ DOTAZ

Zobrazit odpovědi k tématu 

Odpovědi k tématu: Ceny energií, účtování tepla 

7.11.17 / dotaz č. 88279
Dobrý den, ad dotaz č.1) Podle vyhlášky 194/2007 Sb. § 7 odst. (3) a) je uvedeno, že je možné podíl spotřeby stanovit podílem 40% na přípravu teplé vody a 60% na vytápění, který jste uvedl níže....
Odpovídá:  Ing. Radek Dědina* - EKIS Praha DEK
31.10.17 / dotaz č. 88308
Dobrý den, Děkuji za dotaz. Začnu svou odpověď odzadu a potvrdím, že způsobem rozúčtování nákladů na vytápění a společnou přípravu TV se zabývají Vámi uvedené právní předpisy a jiné relevantnější nejsou. ...
Odpovídá:  Ing. Petr Šrutka* -
19.10.17 / dotaz č. 87621
Vážená paní, upozorňujeme, že zákony může vykládat pouze soud, nikoli ministerstvo či někdo jiný. Níže uvedené odpovědi jsou pouze názorem naší poradny. ad 1) ...
Odpovídá:  Ing. Karel Srdečný - EKIS České Budějovice Ekowatt
16.10.17 / dotaz č. 87281
Děkuji za dotaz ke způsobu účtování nákladů na dodávku teplé vody. Pro lepší posouzení uvedeného stavu není uvedeno, zda se jedná o bytový dům s více byty nebo o rodinný domek ve kterém je jeden byt pronajímán....
Odpovídá:  Ing. Jaroslav Winkler - EKIS České Budějovice Energy Centre
12.10.17 / dotaz č. 87031
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz a v návaznosti na něj odpovídám následující: Pokud se jedná o RD zapsaný v katastru nemovitostí jako RD, ne jako bytový dům, je možné postupovat podle zákona 318/212 Sb. podle paragrafu 7 odst. 6a. ...
Odpovídá:  Ing. Josef Šťastný - EKIS České Budějovice Energy Centre
10.10.17 / dotaz č. 87221
Dobrý den,
pokud se jedná o rodinný dům, platí výjimka dle § 7 odst. 6a zákona 406/2000 v platném znění a záleží na vás, jak se s nájemci smluvně na platbách za vytápění dohodnete.
Se srdečným pozdravem
HB...
Odpovídá:  Ing. Helena Bellingová* -
25.9.17 / dotaz č. 85896
Dobrý den Rozúčtování tepla a teplé vody se provádí podle zákona 67/2013 Sb. v platném znění (Zákon o službách) a vyhlášky MMR č. 269/2015 Sb. o rozúčtování nákladů na vytápění a společnou přípravu TV....
Odpovídá:  Otakar Slezák* -
18.9.17 / dotaz č. 85643
Vážená paní, do roku 2016 bylo možné, aby se SVJ domluvilo na takovém způsobu vyúčtování tepla, který bude všem v domě vyhovovat nejlépe. Tedy třeba bez přístrojů na měření tepla (lépe řečeno indikátorů spotřeby tepla). ...
Odpovídá:  Ing. Arch. Martin Šimůnek* -
18.9.17 / dotaz č. 85503
Vážený pane, pokud budou mít jednotlivé byty napojené na centrální obecní kotelnu vlastní okruh vytápění (pro každý byt zvlášť), a každý byt bude mít vlastní kalorimetr (měření dodávky tepla), pak se na vás vyhláška 269/2015 nevztahuje....
Odpovídá:  Ing. Arch. Martin Šimůnek* -
4.9.17 / dotaz č. 85228
Dobrý den a děkuji za Váš dotaz. Cena tepla je cenou věcně usměrňovanou podle zákona o cenách. Cena tepla pro odběratele pro jednotlivé roky se určuje kalkulací podle vždy platného Cenového rozhodnutí Energetického regulačního úřadu. ...
Odpovídá:  Ing. Jaroslav Winkler - EKIS České Budějovice Energy Centre
4.9.17 / dotaz č. 85230
Dobrý den a děkuji za dotaz. Způsob vyúčtování nákladů na vytápění prostorů odpojených od otopné soustavy udává vyhláška č. 269/2015 Sb. v § 5 odst. (2), kde je uvedeno: ...
Odpovídá:  Ing. Jaroslav Winkler - EKIS České Budějovice Energy Centre
30.8.17 / dotaz č. 85021
Dobrý den, to, co popisujete, se zdá jako klasické chování podomního prodejce - někdy se vydávají za zástupce dominantních dodavatelů a uvádějí, že jdou zkontrolovat, zda máte nárok na slevu nebo nepřeplácíte příliš....
Odpovídá:  Ing. Karel Srdečný - EKIS České Budějovice Ekowatt
28.8.17 / dotaz č. 84775
26.8.17 / dotaz č. 84624
Dobrý den, děkujeme za Váš email. Po prostudování výše uvedených informací můžeme sdělit následující: vyúčtování nákladů na vytápění se řídí od 1.1. 2016 zákonem č. 67/2013 Sb. v platném znění (dále jen zákon) a prováděcí vyhláškou MMR č....
Odpovídá:  Ing. Karel Zubek - EKIS Vsetín
« | 1 | .. | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | .. | 31 | »