MPO Efekt - energie efektivně Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR
Efekt

Program efekt

Vázvy

Výzvy

Ekis
Energetické poradenství

Ekis

Publikace

Publikace

Prohlášení o zpracování osobních údajů ve státním programu na podporu úspor energie (GDPR)

Informace - osobní údaje (GDPR)

Internetová poradna i-EKIS

Poradna i-EKIS slouží pro zodpovídání dotazů z oblasti úspor energie a využívání obnovitelných energetických zdrojů. Od roku 2001, kdy byla poradna spuštěna, zde bylo zodpovězeno několik tisíc dotazů. Poradna umožňuje vyhledávat v databázi zodpovězených dotazů. Možná, že právě zde najdete informace, které potřebujete. Dříve než položíte nový dotaz, projděte zveřejněné odpovědi. V případě složitějších otázek, které vyžadují osobní konzultaci, kontaktujte některé středisko EKIS.

Pokud nebudete se službami středisek EKIS spokojeni, napište nám na adresu efekt@mpo.cz.

Nenašli jste odpověď?
POLOŽIT NOVÝ DOTAZ

Zobrazit odpovědi k tématu 

Odpovědi k tématu: En. audity, en. průkazy a štítky budov 

5.11.19 / dotaz č. 114002
Dobrý den, dle zákona č. 406/2000 Sb. Zákon o hospodaření energií, u budov užívaných nebo vlastněných orgánem veřejné moci musí být štítek (v případě, že nastala povinnost PENB vyhotovit) viditelně umístěn před vstupem do budovy nebo ve vstupní...
Odpovídá:  Ing. Martin Voltner* -
22.10.19 / dotaz č. 113059
Vážený pane, děkuji za váš dotaz. Pokud bude rekonstrukce zahrnovat více než 25 % obálky budovy (= stěny + okna + střecha), pak musíte mít Průkaz energetické náročnosti budovy (PENB) a tímto průkazem doložit (v rámci stavebního řízení), že...
21.10.19 / dotaz č. 113062
Dobrý den, v případě starých budov, kde nebyla provedena tzv. větší změna, tedy zateplení/rekonstrukce více, nežli 25% plochy ochlazované obálky, Zákon č. 406/2000 Sb. o hospodaření energií uvádí: § 7a, odst. 9) ...
Odpovídá:  Ing. Jan Antonín - EKIS Jablonec nad Nisou
14.10.19 / dotaz č. 112683
Dobrý den. Odpovědi: Ad 1) PENB je nutné vypracovat, když přístavba a nástavba navyšující původní energeticky vztažnou plochu o více než 25 % se považuje při stanovení referenčních hodnot ukazatelů energetické náročnosti budovy za novou budovu. Viz....
Odpovídá:  Bc. Ing. Josef Farták - EKIS Sušice
13.10.19 / dotaz č. 111939
11.10.19 / dotaz č. 112605
Dobrý den, obecně se do PENB nezapočítává technologická spotřeba zařízení budovy. Do průkazu energetické náročnosti budovy (PENB) se nezapočítává například spotřeba ledničky nebo mrazáku....
Odpovídá:  Ing. Tomáš Kupsa - EKIS Praha DEK
3.10.19 / dotaz č. 112078
Dobrý den, dle vyhlášky 78/2013 Sb. dojde, jak píšete, od 1.1.2020 ke zpřísnění požadavků na průkaz energetické náročnosti budovy pro rodinné domy. A to z pohledu zateplení obálky budovy a z pohledu neobnovitelné primární energie....
16.9.19 / dotaz č. 111160
Dobrý den, ano máte pravdu, ENEX skutečně neumožňuje zadat více než jedno číslo popisné. Obvykle to řešíme tak, že zadáváme pouze jedno číslo popisné, je nutné vybrat pouze jedno....
Odpovídá:  Ing. Tomáš Kupsa - EKIS Praha DEK
12.9.19 / dotaz č. 110946
Dobrý den, děkujeme za dotaz. Pro zónování si nastudujte ČSN 73 0540 a TNI 73 0331. U sklepa a na půdu by se mělo uvažovat do výpočtu vše na systémové hranici budovy. Vyhnete se přepočtům při kontrole SEI. ...
Odpovídá:  Mgr. Jindřich Syrový ml. - EKIS Kolín
11.9.19 / dotaz č. 111137
Dobrý den, omlouvám se za opožděnou odpověď. Zákon 406/2000 Sb. stanovuje povinnost zpracovat PENB pro výstavbu nových budov, větší změny dokončených budov, prodej, pronájem. V § 7a, odstavci (5) jsou uvedeny výjimky, kdy tyto povinnosti neplatí....
Odpovídá:  Ing. Tomáš Kupsa - EKIS Praha DEK
4.9.19 / dotaz č. 110806
Dobrý den, v případě, že se jedná o přístavbu, kdy se energeticky vztažná plocha nenavyšuje o více než 25%, zpracovává se jeden PENB (stávající budova + přístavba) a to s požadavky na větší změnu dokončené budovy, tzn....
Odpovídá:  Ing. Nikola Levá* -
13.8.19 / dotaz č. 110017
Odpovídá:  Ing. Zdeněk Ročárek - EKIS Praha EnergySim
12.8.19 / dotaz č. 110124
Dobrý den, pokud na domě nedošlo ke změně na obálce budovy či výměně(změně) zdroje tepla/teplé vody. Tak PENB můžete pro prodej použít v původní podobě. PENB je platný 10 let....
Odpovídá:  Ing., Ph.D. Jiří Tencar - EKIS Praha Ecoten
1.8.19 / dotaz č. 109819
Dobrý den, ve vztahu k původnímu domu se bude pravděpodobně bude jednat o větší změnu dokončené budovy dle zákona 406/2000 Sb. ve znění pozdějších předpisů, §7 odst 2. Z toho vyplývá požadavek zpracovat PENB na dům jako celek....
Odpovídá:  Ing. Zdeněk Ročárek - EKIS Praha EnergySim
« | 1 | 2 | 3 | 4 | .. | 61 | »