Efekt energie Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR

Internetová poradna i-EKIS

Poradna i-EKIS slouží pro zodpovídání dotazů z oblasti úspor energie a využívání obnovitelných energetických zdrojů. Od roku 2001, kdy byla poradna spuštěna, zde bylo zodpovězeno několik tisíc dotazů. Poradna umožňuje vyhledávat v databázi zodpovězených dotazů. Možná, že právě zde najdete informace, které potřebujete. Dříve než položíte nový dotaz, projděte zveřejněné odpovědi. V případě složitějších otázek, které vyžadují osobní konzultaci, kontaktujte některé středisko EKIS.

Pokud nebudete se službami středisek EKIS spokojeni, napište nám na adresu efekt@mpo.cz.

Nenašli jste odpověď?
POLOŽIT NOVÝ DOTAZ

Zobrazit odpovědi k tématu 

Odpovědi k tématu: Ceny energií, účtování tepla 

29.12.14 / dotaz č. 54476
Dle zákona indikátory a další schválené systémy poměrového měření nemusí mít rodinné domy, objekty pro rodinnou rekreaci a objekty užívané jedním vlastníkem (hotely, školy apod....
Odpovídá:  Ing. Tomáš Krásný* - EKIS Praha, Energetické poradenství
15.12.14 / dotaz č. 54356
Vážený pane, děkuji za váš dotaz. Podle vyhlášky 237/2014 Sb. je rozhodující, zda teplo z kotelny (tedy z bytu, kde je umístěný kotel), vstupuje do ostatních bytů a prodejny v jednom místě, nebo na několika místech....
Odpovídá:  Ing. Karel Srdečný - EKIS České Budějovice Ekowatt
12.12.14 / dotaz č. 54355
Dobrý den, z Vašeho dotazu není patrné, zda se jedná o spor 1) s dodavatelem energie, nebo 2) např. s vlastníkem objektu, který energii dále rozúčtovává jednotlivým nájemníkům. ...
Odpovídá:  Ing. Jan Antonín - EKIS Jablonec nad Nisou, EnergySim
8.12.14 / dotaz č. 54139
Dobrý den, v rámci poradenství EKIS nelze provádět výklad zákonů. Výklad náleží soudu. Podle mého názoru §7, odst. 6, písm c) zákona 406/2000 Sb. nezbavuje vlastníky povinnosti dle §7, odst. 4, písm. a) téhož zákona: ...
2.12.14 / dotaz č. 54022
Vážená paní, děkujeme za váš dotaz. Pro rozúčtování tepla platí vyhláška č. 372/2001 Sb. V souladu s touto vyhláškou se teplo účtuje tak, aby se spotřební složka jednotlivých odběratelů nelišila o více než 40% oproti průměru v domě....
Odpovídá:  Ing. Jan Truxa - EKIS Plzeň Ekowatt
27.11.14 / dotaz č. 53978
Dobrý den, z dotazu vyplývá, že tazatelem je firma, která pro vlastníka objektu provádí rozúčtování nákladů na teplo, a předmětem dotazu jsou dvě otázky: jak provádět rozúčtování a jak se vyrovnat s povinností vlastníka uvedenou v §7 odst....
27.11.14 / dotaz č. 53979
Dobrý den, o žádné takové výjimce nevím, jediná výjimka je, že indikátory se neinstalují v případech, kdy se neprovádí rozúčtování nákladů na tepelnou...
Odpovídá:  Ing. Tomáš Krásný* - EKIS Praha, Energetické poradenství
27.11.14 / dotaz č. 53967
Dobrý den i když je placeno vytápění z FO, ve skutečnosti je to rozúčtování na bytovou jednotku (byty jsou stejné). Neznamená to tedy, že se rozúčtování neprovádí. Není to tedy případ dle §7 odst. 4 novely vyhlášky č. 194/2007 Sb. resp. změny č....
Odpovídá:  Ing. Helena Bellingová* - EKIS Liberec
26.11.14 / dotaz č. 53950
24.11.14 / dotaz č. 53802
Hezký den, interaktivní tabulku porovnání cen paliv a energií můžete najít například na následujícím odkazu: http://vytapeni.tzb-info.cz/tabulky-a-vypocty/138-porovnani-nakladu-na-vytapeni-tzb-info ...
Odpovídá:  Lubomír Klobušník* - EKIS České Budějovice Energy Centre
22.11.14 / dotaz č. 53886
Dobrý den, uvedenou problematikou jsem se poměrně obsáhle zabýval v dotazech č. 52449 a 52606, které si dovoluji doporučit Vaší pozornosti....
19.11.14 / dotaz č. 53787
Dobrý den, podle zákona 406/2000 Sb. §7 odst.4 jsou stavebník, vlastník budovy nebo společenství vlastníků jednotek povinni vybavit vnitřní tepelná zařízení budov přístroji regulujícími a registrujícími dodávku tepelné energie konečným...
Odpovídá:  Ing. Marie Rodová* - EKIS Kladno
15.11.14 / dotaz č. 53805
Dle zákona č. 318/2012 Sb., §7, odst.4 jsou stavebníci, vlastníci budovy nebo společenství vlastníků jednotek povinni vybavit vnitřní tepelná zařízení budov přístroji regulujícími (termostatické hlavice na otopných tělesech) a registrujícími...
Odpovídá:  Ing. Jan Linhart* - EKIS Pardubice EPP Bohemia
12.11.14 / dotaz č. 53744
Povinnost majitele bytů vyplývá ze zákona č.406/2000 Sb., o hospodaření s energií, kde §7 odst.4 a). Ve vašem případě, pokud jsem dotazu dobře porozuměl, máte v každém bytovém domě lokální kotelnu na tuhá paliva (na uhlí)....
Odpovídá:  Ing., LL.M., MBA Petr Maule - EKIS Plzeň CNE
« | 1 | .. | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | .. | 35 | »